До Януковича з мобілкою чи собакою тепер не підійдеш

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1108

Управління державної охорони посилює охорону Президента Віктора Януковича через акції протесту і навіть заборонить мати поруч з ним телефони, диктофони й відеокамери без спецдозволу. Наказ УДО №35 про затвердження порядку відвідування місць постійного та тимчасового перебування Президента був зареєстрований у Мін'юсті 30 січня та позначений грифом "для службового користування". Документ, оприлюднений в системі "Ліга: Закон", набере чинності через 10 днів з моменту реєстрації.
У ньому говориться, що місця, де тимчасово або постійно перебуває Президент, вважаються "режимними територіями", оснащуються технічними засобами контролю безпеки та зв'язку, а також "повинні відповідати протипожежним, санітарно-гігієнічним, екологічним та радіаційним вимогам".

В УДО пояснили, що це перша подібна інструкція. Вона була прийнята у зв'язку з "революційною" та "соціально нестабільною обстановкою в країні". "Раніше ми користувалися нормами закону про державну охорону органів державної влади та посадових осіб, однак, аби спростити інструктаж співробітників, було вирішено підготувати окремий наказ", - розповів співробітник УДО, який побажав лишитись невідомим. "Зараз охорона Президента посилена. Це виражається, зокрема, у більш уважному огляді осіб, що їх допускають до Президента, особливо ретельному контролі документів, посиленої перевірки територій", - повідомив співрозмовник.

У документі йдеться, що на режимну територію забороняється допуск осіб у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, з тваринами, а також у вигляді, який "ображає людську гідність і суперечить суспільній моралі". "Був випадок, коли на режимну територію намагався пройти чоловік з собакою. Ми повинні прогнозувати ситуацію. А раптом тварина когось вкусить або травмує? Йдеться про безпеку не лише Президента, а й інших осіб", - пояснив співрозмовник.

Згідно з наказом в місця роботи та тимчасового перебування Президента громадяни можуть входити за дозволом голови президентської Адміністрації або начальника служби безпеки Президента. До місця роботи глави держави забороняється проходити з мобільним телефоном, приймально-передавальними, аудіо- та відеозаписуючими пристроями.

У місця тимчасового перебування Президента, наприклад, на автотрасах, забороняється проносити боєприпаси, зброю, радіаційні та легкозаймисті речовини, колючо-ріжучі предмети. Громадянам забороняється мати при собі портфелі, сумки, записуючі аудіо- та відеотехніку, мобільні телефони. Крім того, заборонені "речовини, які можуть бути використані для здійснення диверсій і терактів", а також предмети, "що викликають підозру".
Перелік "підозрілих" предметів в УДО не уточнюють і кажуть, що ступінь ризику співробітник охорони визначає самостійно.

"Наша людина, коли перебуває на службі, повинна вміти передбачати небезпеку, яка може критися в простих речах. Ви пам'ятаєте, як убили Степана Бандеру? Його отруїли у несподіваний спосіб. Нам треба підозрювати все!", - сказав співрозмовник.

Робота журналістів в документі стоїть останнім пунктом: "Відвідування місць тимчасового перебування Президента працівниками ЗМІ з фото- , аудіо- та відеотехнікою здійснюється за письмовим погодженням з пред'явленням документів на постах охорони".

Директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко прокоментував це так: "Журналістів як не пускали до Президента, так і не будуть пускати. Не було такого, щоб журналіст міг вільно підійти до глави держави і поставити йому запитання. Цим документом УДО готує правову базу для посилення охорони Президента і виправдання своїх жорстких дій щодо забезпечення цієї охорони. Зараз всі силові структури так діють".
Колишній урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький сказав, що розроблений УДО порядок порушує права людини.
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити