У Кіровограді протікає гребля ТЕЦ (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2016

Процес експлуатації будь яких інженерно-технічних споруд визначається і регламентується нормативно-технічними актами. Адже такі об’єкти як гребля Кіровоградської ТЕЦ є дуже важливими і потребують на підвищену увагу до себе.
Проектування та будівництво греблі здійснювалось на початку ХХ сторіччя. І прийнятими на той мас прискореними темпами була побудована і здана на службу народному господарству у 1932 році. Термін експлуатації гідровузла складає більше 80 років.
Відповідно до вказівок Міністерства палива та енергетики України (1 п.3.16 та 2 п. 7.1.1.1) всі напірні гідротехнічні споруди які знаходяться в експлуатації більше 25 років, незалежно від їх стану повинні піддаватися обстеженню і багатофакторному дослідженню з врахуванням процесів "старіння", та оцінкою їх міцності, стійкості і експлуатаційної надійності із залученням спеціалізованих організацій.
Крім того, на таких об'єктах повинні вестися паспорти технічного стану споруд - вказівки Міністерства палива і енергетики України (2. п.7.1.2.19), а також керівних документів МНС України (3 п.1.4).
Керуючись вищезгаданими положеннями і враховуючи, що останнє обстеження комісією Міненерго гідротехнічних споруд Кіровоградської ТЕЦ проводилося у 1983 році, підприємство в 2008 році провело обстеження водозливної греблі, надводної її частини (перший етап), уклавши договір з ПАТ «Укргідропроект». Перший етап дозволив замінити три шандори які вже були в аварійному стані. Другим етапом передбачалося провести обстеження підводної частини греблі, але через брак коштів ці роботи не було виконано. Для виконання цього обстеження та проведення повної паспортизації греблі, необхідні кошти в сумі 200,0 тис.грн.
Усвідомлюючи всю важливість питання нормального і безпечного функціонування греблі Кіровоградської ТЕЦ, «Теплоенергетик», як комунальне підприємство, звернулося до міської влади з проханням про виділення необхідних коштів з місцевого бюджету. Методом візуального обстеження було поміченоо, що крізь тіло греблі почала просочуватися вода, а також відбувається часткове руйнування тіла греблі, яка підпирає об'єм води водосховища місткістю 4,16 млн.м³. Повне обстеження та паспортизація греблі дозволить запланувати необхідні заходи по ремонту тіла греблі та збереження її в робочому стані. При її руйнуванні наслідки можуть бути катастрофічними для мешканців м. Кіровограда.
Важливим фактором в питанні підтримання безпечного стану важливих гідротехнічних споруд є розуміння і підтримка відповідних заходів владою. Так, на тому тижні, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Чернявського відбулася нараду щодо забезпечення безперебійної роботи систем зливової каналізації, дренажних систем, природних і штучних дренажів для відведення талої та дощової води населених пунктів.
У нараді взяли участь начальник обласного центру з гідрометеорології, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради міста Кіровоград, директор комерційного підприємства "Кіровоград-Універсал 2005", начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградського міськвиконкому, директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, комерційний директор обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград".
За результатами засідання, зокрема, виконавчому комітету Кіровоградської міської ради рекомендовано провести технічний огляд мереж для відведення поверхневих, стічних вод, зливової каналізації та дренажних систем; вжити заходів щодо очищення мереж зливової каналізації, дренажних систем, природних і штучних дренажів для відведення талої та дощової води в населених пунктах.
Така увага з боку керівництва області і міста до питань безпечного утримання та функціонування інженерно технічних споруд під час танення снігу, дозволяє з впевненістю сподіватись на позитивне вирішення питання виділення з Кіровоградського бюджету 200 тис. грн. необхідних для проведення обстеження підводної частини греблі Кіровоградської ТЕЦ. Адже влада повністю усвідомлює всю важливість цього питання і є відповідальною за територіальну громаду.Джерело офіційний сайт КП «Теплоенергетик»

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # мурзилка 10.02.2014, 18:17
а щодо гребли, то на официальном сайте Теплоэнергетика фотографий про истинное положение дел шукати годи.
Цитата
 
 
+1 # мурзилка 10.02.2014, 18:16
так пусть этот регионаловский проффесионал с четырьмя дипломами пан Чернявский расскажет как перейти дорогу не промочив ноги возле облбольницы? если там воды по колено. а ведь это один из самых интенсивных перекрестков. а детям каково? а ведь раньше там функционировала ливневая канализация, но пан Чернявский ее тупо заасфальтировал .
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити