У якій валюті краще зберігати заощадження?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2766

Упродовж останніх тижнів обвалення національної валюти трапилось не лише у нас. Не менш відчутних втрат зазнало й населення сусідньої Росії. Пов’язування виникнення фінансової прірви з «задовгим» функціонуванням Євромайдану, отже, є несерйозним. Набагато серйознішою справою, як зазначив учора у прямому ефірі Громадського ТБ депутат Верховної Ради Петро Порошенко, є збереження нашими співгромадянами й без того не таких вже й великих трудових заощаджень. До прикладу: ще кілька днів тому американський долар коштував 9, 4 гривні, а нині його курс – 8, 8. «Порахуйте тепер, скільки втратили деякі українці, скуповуючи зелений по завищеній ціні, - мовив Петро Олексійович. – Їм-бо пророкували стрибок аж до 10 гривень за долар!..».

Для простих громадян отака біржова лихоманка означає тільки одне: треба терміново вирішувати, в яку валюту переводити заощадження, щоб не розгубити їх під час чергових фінансових «скачок», і чи взагалі варто чіпати чесно зароблене й нести його до «чейнджів»?

Більш заможних, ніж ми, росіян, необхідність вчасно зробити правильний вибір нервує ще більше.
Як з'ясував Дослідницький центр порталу Superjob, рублю росіяни довіряють все менше. При цьому чоловікам більше надійним здається долар, жінкам - євро.

Російська національна валюта, подібно до гривні, теж неухильно здає позиції. За даними опитування 1600 економічно активних росіян, число тих, хто готовий зберігати свої кровні саме в рублях, неухильно знижується. Рейтинг довіри до рубля зараз опустився на найнижчу позначку за останні 7 років. Тримати накопичення у «дерев'яних» вважає надійним лише 31% респондентів. Для рубля це відчутний удар по репутації: у докризовому 2007 за нього голосував 51% опитаних, у 2010 - 46%.

Частіше за інших довіряють рублю громадяни 25-34 років (35%), найменше - ті, кому від 35 до 44 років (26%). Хоча й патріотизму опитаним не позичати («Наш рубль підкріплений реальною економікою, перспективними і зараз доволі сильними позиціями в геополітиці»), більшість респондентів готові використовувати рубль тільки для відносно невеликих сум та не надто довго: «У короткостроковій перспективі в рублях», «... Якщо до мільйона - краще в рублях, тому що на поточні потреби брати оперативно без проблем...». Для інших цілей у Росії більш підходить нерухомість та дорогоцінні метали, вважають опитані.

А ось долару не йдуть на шкоду навіть тривожні новини з-за океану. Американській валюті довіряють 15% опитаних. «На сьогодні це найстабільніша валюта»; «При всіх недоліках цієї валюти вона підкорила весь світ, і ніхто не зможе її здолати», - пояснювали респонденти. Число прихильників євро серед росіян теж зросло: з червня 2012 року їх кількість збільшилася з 13% до 23%.

Цікаво, що чоловіки частіше довіряють долару (17%), а жінки - євро (27%). Старше покоління більше схильне голосувати за американську валюту (18%), а молодь - за євро (31%).

14% опитаних вважають за краще зберігати заощадження не в рублях або валюті, а іншим способом. Традиційно найбільш надійними видами капіталовкладень в Росії вважаються золото і квадратні метри: «Нерухомість - відмінне вкладення коштів!»; «У золоті, цей товар вічно може існувати і завжди буде в ціні». Більш «просунуті» громадяни радять переводити накопичення в китайські юані або робити «кубушки» мультивалютними: «33% - рублі, 33% - долари, 33% - євро...».

Найменш впевнені у фінансових питаннях росіяни у віці 35-44 років (23% з них вагалися з вибором найбільш надійної валюти для заощаджень). Не змогли відповісти 17% респондентів: «Зараз незрозуміло», «...Якби хтось підказав прогноз на майбутнє». А деяким росіянам немає великого сенсу вникати в суть питання: «Зберігати немає від кого, все витрачаю до копійки».

Місце проведення опитування: Росія, всі округи.

Населених пунктів: 231.

Час проведення: 24 січня - 3 лютого 2014.

Досліджувана сукупність: економічно активне населення Росії старше 18 років.
Розмір вибірки: 1600 респондентів.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити