Якщо податок на нерухомість нарахували не правильно?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 976


Громадяни, які будуть незгодні з нарахованою сумою податку на нерухомість, мають право уточнити нарахування

Кіровоградська ОДПІ нагадує, що кожен кіровоградець, який має у власності житлове нерухоме майно, площа якого перевищує встановлені чинним законодавством норми, до 1 липня 2014 року отримає відповідне повідомлення-рішення від органів Міндоходів щодо сплати податку на нерухомість. Визначати суму податку буде контролюючий орган, на території якого така фізична особа проживає, тобто за місцем її реєстрації
В податковому повідомленні-рішенні зазначено суму податку та відповідні платіжні реквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, на які слід буде сплатити податок.
Згідно з Податковим кодексом України платник податку має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для звірки даних щодо:
- об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їхніх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою зі сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
Якщо повідомлення на сплату податку вже одержано, але платник не згоден із визначеною сумою, він також може звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) та провести звірку на підставі оригіналів документів, зокрема документів про право власності на житлові об'єкти. У разі виявлення розбіжностей даних контролюючого органу та даних платника, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає такому платникові нове податкове повідомлення-рішення із уточненою сумою податку.
Сплачені фізичними особами суми податку у 2013 році можна буде повернути, або зарахувати в рахунок сплати цього податку в 2014 році. Для цього їм слід звернутися з відповідною заявою до органу Міндоходів за місцем проживання (реєстрації).

Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити