Кіровоградська молодь береться за створення мистецького клубу, молодіжної біржі праці та трудових загонів (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1298

Представники студентських та молодіжних рад, студпрофкомів, актив "Інформаційно-ресурсного центру" зустрілися з головою Кіровоградської облдержадміністрації Олександром Петіком, аби презентувати власні молодіжні проекти та отримати підтримку у їх реалізації.
Спектр молодіжних ідей широкий і, варто зазначити, актуальний. Мета більшості проектів - об'єднати молодь та створити для них майданчик, де вони зможуть реалізувати себе як у професійному плані, так і в творчому.

Актуальним для молоді сьогодні є питання працевлаштування. Олександр Прадіденко, перший заступник голови Молодіжної ради при Виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради, запропонував створити можливість кількамісячного стажування студентів в органах правління, де вони зможуть отримати досвід, а вже згодом потрапити до кадрового резерву управлінців.

Владислав Боровльов, перший заступник Старшинської ради КЛАУ НАУ, презентував проект трудових загонів, до якого долучатимуть студентів вишів для роботи у місті, прибиранні, озелененні територій і т.п. Студент має заробляти на життя собі сам - головна ціль проекту. За основу, говорить Владислав, узяли досвід педагогічного університету, де вже не перший рік на базі навчального закладу працює власна бригада.

Андрій Табачук, голова студентської ради КНТУ, зазначив, що часто-густо студенти "зависають" на своїй першій роботі, яка в більшості випадків не відповідає спеціальності, якій навчаються. Працювати за освітою, ще будучи студентом, запевняє Андрій, можна. Для цього реально створити студентську або молодіжну біржу праці, де акумулюватимуться вакансії для молодих спеціалістів Кіровоградщини.
Без уваги активної молоді не залишається організація дозвілля. Так, Олег Сулима, координатор руху стріт-воркаут у Кіровоградській області, збирається організувати обласні змагання по цьому виду спорту: провести локальні змагання в містах області, зокрема в Долинську, Знам'янці, Новгородці та Кіровограді, де є угрупування стріт-воркаутистів, та організувати суперкубок в обласному центрі. Іще одним проектом стріт-воркаутистів буде перший спортивний марафон "Будь сильним-будь справжнім", під час якого збираються провести показові виступи паркуристів, стріт-воркаутистів та інших вуличних спортсменів. Але для того, щоб реалізувати заплановане, треба оновити основний майданчик стріт-воркауту на Набережній, де відбуватимуться завершальні заходи: перефарбувати обладнання та закупити нове. Для того треба 15-20 тис. грн на оснащення та фарба, роботу по облаштуванню та фарбуванню планують зробити своїми силами.

А от люди мистецтва хочуть створити свій майданчик для розвитку. Віктор Філюков, музикант, розповів, що планують відкрити у кіровограді мистецький клуб "42". Тут могли б збиратися активні люди, аби реалізовувати та показувати себе. Музикант говорить, що сьогодні перша проблема, з якою стикаються й актори, й музиканти - орендна плата за сцену, на якій виступатимуть. Плата велика, а клуб може існувати за рахунок грантів або спонсорських внесків. Приміщення для клубу вже придивилися, поки орендну плату з молоді не вимагають, втім на їхніх плечах лежатиме ремонт приміщення. Віктор Філюков обіцяє, якщо клуб все ж таки відкриється, то місцеві колективи щодня організовуватимуть поетичні вечори, міні-концерти, щотижня - великі концерти зі запрошенням відомих співаків, як, наприклад, гурти "Гапочка", "Крихітка Цахес" та співак Святослав Вакарчук, з якими вже є зв'язок, відкриють недільну школу для музикантів, магазини хенд-мейду для майстрів та художників.
Більш як півтори години Олександр Петік слухав пропозиції, але конкретних дій не гарантував. Лише погодився на запрошення прийти на той чи інший захід, а проекти попросив викласти на папері - тоді розглядатиме ідеї конкретніше.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # ляля 19.03.2014, 16:56
выкладую свою пропозицию практично у письмовому вигляди. на цьому сайти. пану Петику чимскориш провести подибну зустрич з прокурором области та нач. УМВС области. и обов"язково за присутнистю журналистив. и з правом ихнього голосу.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити