Ректори вишів розказали губернатору чого бракує, аби привабити в Кіровоград студентів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2252

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Олександр Петік  зустрівся сьогодні із ректорами обласних вишів. Зустріч у конференц-залі ОДА тривала академічну годину, виступити мали можливість навіть студенти - представники органів студентського самоврядування, з якими Олександр Петік зустрічався учора.

Михайло Черновол, голова ради ректорів вищих навчальних закладів та ректор КНТУ зазначив, що за 20 років незалежності України рівень вищої освіти у Кіровограді піднявся: відкрилися спеціалізовані магістратури, аспірантури, розпочалося міжнародне співробітництво, активізувалися органи студентського самоврядування. Проте актуальними проблемами кіровоградських вишів, які реально вирішити на обласному рівні, залишаються відсутність підтримки молодих вчених, неможливість проходження практики студентами на підприємствах області, оскільки керівники не завжди згоджуються брати їх до себе на практику. Чи не найболючішою проблемою є відстуність замовлення з регіонів: виші відкривають кафедри і спеціальності за їх популярністю та потребою, але потреба регіонів може бути в інших спеціалістах.

Ігор Добрянський, ректор Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, депутат Кіровоградської обласної ради, наголосив на тому, що система вищої освіти залишається архаїчною, за 20 років вона аніскільки не змінилася, хоча cвіт рухається вперед. Разом з тим, науковий арсенал Кіровоградщини старіє: із 55 докторів наук 35 - пенсіонери, а з більш як 3 тисяч кандидатів наук - 75 % у похилому віці. Спостерігається зменшення іноземних студентів у кіровоградських вишах, що вказує на те, що наша область стає непривабливою для абітурієнтів. Вирішити цю проблему можна шляхом реформування системи, її регіоналізації, спрямування діяльності вишів на виконання соціально-економічних завдань регіону.

Про наболіле поговорили й керівники ще двох вишів. Ректор Льотної академії Сергій Неділько в черговий раз наголосив на проблемі навчальних польотів студентів. Зокрема майбутні пілоти самостійно мають оплачувати пальне, що використають для нальотів. Вартість такої практики влітає у добру копієчку родині студента. Втім, навіть після такої практики влаштуватися за спеціальністю у Кіровограді неможливо. Тож розвиток аеродрому, який знаходиться на балансі льотної академії, запрошення до роботи у Кіровограді якоїсь авіаційної компанії.

Олег Семенюк, ректор Кіровоградського педагогічного університету ім. В.Винниченка, зазначив, що в університеті зменшується кількість студентів. Це пов'язано з тим, що абітурієнти не можуть дістатится до Кіровограда через відсутність поїздів та налаштованого графіку міжміського громадського транспорту- їм простіше поїхати в інші міста: Черкаси, Полтаву, Вінницю. Все менше і менше приїжджають вчитися студенти з інших областей саме через цю проблему, - запевняє Олег Семенюк.

Студентів меншає - гуртожитки залишаються порожніми. Один із них, п'ятиповерховий, вже законсервований і знаходиться на балансі КДПУ, але його можна переформатувати в малосімейки чи службове житло для молодих науковців та спеціалістів. Проблема лише у юридичних моментах.

З реформуванням системи вищої освіти Олег Семенюк погоджується: педуніверситет вже давно веде переписку із Міносвіти України з приводу об'єднання з КЗ "Олександрійське педагогічне училище", втім за законодавством це неможливо, оскільки університет є державним закладом.

Про неможливість об'єднання говорила і Лариса Голіусова, директор Кіровоградського музучилища. Вона зауважує, що об'єднання цього закладу із вишами області у ході регіоналізації неможливе, оскільки мистецького вишу в області немає, а училище має свою специфіку, яку не можна втрачати.

Слово дали і молоді. Та жодним чином не коментувала й не заперечувала сказане ректорами. Студенти лише додали, що найболючішим є стан гуртожитків. Андрій Табачук, голова студентської ради КНТУ вважає, що наявність облаштованого та відремонтованого гуртожитка - один із критеріїв вибору місця навчання для абітурієнта. Студентські гуртожитки кіровоградських вишів часто-густо не мають на більшості поверхів навіть душових з гарячою водою.

Як і після зустрічі з молоддю, голова ОДА Олександр Петік лише зазначив, що буде складений протокол із відповідними дорученнями, згодом розмовлятимуть із ректорами предметніше на особистих зустрічах.

 

Світлана Дубина
Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити