Представники Програми імені Фулбрайта зустрінуться з кіровоградськими студентами і науковцями

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 698

Сьогодні, 26 березня, в Кіровограді відбудуться зустрічі директора Програми імені Фулбрайта в Україні Марти Коломиєць та координатора програм обміну для науковців Наталії Залуцької зі студентами та викладачами вищих навчальних закладів міста.

Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій. Окрім того, зустрічі слугуватимуть доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

12.00 Соціально-педагогічний інститут «Педагогічна академія»
вул. Шевченка, 21/27, 2-й поверх, ауд. 22

14.10 Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
вул. Шевченка, 1, 7-й поверх, ауд. 709

15.30 Кіровоградський національний технічний університет
пр. Університетський, 8, 1-й поверх, ауд. 102

Серед випускників Програми імені Фулбрайта є десять представників академічної та наукової спільноти Кіровоградщини. У 2013 році завершила своє наукове стажування Олена Гундаренко, доцент кафедри германської філології факультету іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, стипендіатка Fulbright Faculty Development Program в Monterey Institute of International Studies (Monterey, CA). Вона працювала над розробкою нового курсу з викладання англійської як іноземної, базованого на дослідженні жанрових особливостей сучасного академічного писемного мовлення й вивченні відповідного досвіду американських колег. На думку Олени, участь у Програмі імені Фулбрайта стала «...найяскравішою реалією її теперішнього життя, що стимулює до подальших змін та наукових пошуків, переосмислення життєвих цінностей та розташування пріоритетів».

2013 року до когорти фулбрайтівців приєдналася Ганна Ющенко, випускниця Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, стипендіатка Fulbright Graduate Student Exchange Program 2011/2013 рр. Ганна отримала ступінь магістра управління вищою освітою у Texas A&M University (College Station, TX).

П’ятеро американських фулбрайтівців – фахівців з освіти, американської літератури, прикладної лінгвістики, театрального мистецтва та комунікацій – проводили дослідження й читали лекції у вишах Кіровограда.

Довідка: Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946, нині – у 155 країнах світу. З 1992 року Програма імені Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору України. За двадцять два роки її діяльності 850 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США. З належною долею самопосвяти вони упроваджують набутий в американських університетах «фулбрайтівський» досвід в Україні, що спонукає робити порівняння й загострює бажання змін у стінах власних інституцій. Понад 500 американських фулбрайтівських науковців й аспірантів – представників різних наукових сфер й академічних дисциплін – стали джерелом збагачення навчальних курсів й новотворів у навчальних програмах українських вишів, спонукою до альтернативного мислення, вільного від інерційних уявлень й усталених інтерпретацій.

Більш детально на сторінці www.fulbright.org.ua

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити