У Кіровограді відбувся видавничий форум (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1926

Днями у рамках програми Видавничого тижня, що проходив на факультеті філології та журналістики КДПУ ім. В. Винниченка, відбувся Форум видавничих проектів, створених студентами під час навчання. Такий форум кафедра Видавничої справи й редагування філологічного факультету організовує вже вдруге: перший відбувся 3 роки тому, після якого запрошені кіровоградські видавці навіть взялися за випуск у світ деяких студентських проектів.

 

Цьогорічний форум виявився ще багатшим за жанровим розмаїттям та тематикою видань за попередній.

"Це корисно робити такі форуми. Я побачила, що студенти живуть своїми виданнями, переживають під час презентації. Ви помітили, не було жодної презентації, де відчувалась би байдужість студента до проекту?!" - ділиться своїми емоціями завідувач кафедри Видавничої справи та редагування Наталія Фенько.

Найпотужнішим пластом видань, які створюють майбутні редактори й видавці, є дитячі видання. Їх створюють, не зважаючи на те, що це величезний об'єм роботи, навіть студенти молодших курсів. Серед найкращого: книжки-розмальовки, перекладні видання, психологічні видання, що використовуються при казкотерапії, книжки для розвитку логіки й моторики рук дитини. У межах цього сегменту видань створюються й книжки для підлітків з життєвими історіями, рефлексіями, щоденниковими записами. На факультеті працює ілюстратор дитячих видань, яка вже презентувала виставки своїх робіт, є автором ілюстрацій у збірках кількох авторів, студентка Ольга Макаревич, про яку "Гречка" неодноразово вже писала.

Таким же популярним видом видань, за які беруться студенти, є літературно-художні книги. Це пов'язано з наявністю творчих студентів на факультеті, а також з прихильністю й любов'ю до літератури у самих креативників. Студенти знаходять авторів, упорядковують їхню творчість, залучаючи художників й створюють повноцінні поетичні чи прозові збірки. Збірка поезій "Гра в поетів", що була презентована не лише в Кіровограді, а й в області організаторами та постійними учасниками "Битви поетів" - теж проект, створений студентами факультету.

 

Найменший сегмент видань серед студентських проектів займають меморіальні видання, книги пам'яті та епістолярії. Письменник і викладач кафедри Василь Бондар говорить, що цей пласт видань є чи не найважливішим, адже завдяки книгам про особистостей, що зробили величезний внесок в ту чи іншу сферу, формується "гуманітарна аура нації". Підготовка таких видань потребує купи сил для зьору інформації й відомостей та їх упорядкування. Разом з тим студенти готові створювати й такі видання: книга пам'яті про Леоніда Куценка створювалась на основі зібраного для свого бакплаврського проекту  матеріалу Галиною Богомаз. Цього року також випускниця факультету Маргарита Грейніс підготувала меморіальну книгу про українського кінорежисера, нашого земляка Миколу Гейко.

З-під пера редакторів-студентів виходять і періодичні та електронні видання. Літературний журнал "шТОПОР", який виходив в електронному варіанті і згодом перетвориться на сайт, є видавничим продуктом студентів філологічного факультету Кирила Поліщука та Вікторії Нетребенко. Веб-сторінагазети "П'ять поверхів", яка раніше будучи паперовим варіантом студентської газети претендує на статус регіональної молодіжної, також є результатом студентської ідеї, яку продовжують сьогоднішні випускники кафедри.  Спортивний сайт Кіровоградського обласного осередку української федерації хортингу також знаходиться наразі на стадії розробки, якою займається нинішній студент кафедри Видавничої кафедри й редагування Андрій Мороз. Підготували навіть жіночий журнал "В дамскую", автором якого стала студентка факультету Анастасія Ангелова.

Організатори Форуму запевняють, що зроблять цей захід періодичним і надалі продовжуватимуть доводити, що видавнича справа в Україні, і в Кіровограді зокрема, живе й розвивається, чому сприяють і самі студенти видавничих спеціальностей.

Світлана Дубина
Фото Валерія Лебідя

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити