Суспільство

Кіровоградщина: педагоги не долучилися до обговорення незрозумілого проекту, а департамент визнав його безглуздим

. 1674

Сьогодні, 16 квітня, під час колегії освітян, що відбулася в актовій залі Обласного навчально-виховного комплексу (так званої школи Короткова), заступник директора департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА Алла Олійник прокоментувала "казус", що відбувся із розісланим по області проектом концепції президента Асоціації «Відроджені гімназії України» Ярослава Турянського «Концептуальні засади нової редакції Закону України «Про освіту».

Посадовець заявила, що документ розсилався освітянам на обговорення задля того, щоб "уберегти" основний освітній закон від безглуздих змін та правок.

"Відповідно до закону про публічність інформації нам надійшло звернення керівника Асоціації, про те, що вони надали свою пропозицію до обговорення. Оскільки такі пропозиції надійшли до інших підприємств, установ, організацій, то до цього відповідно повинні були долучитися освітяни.
Ви, мабуть, бачили, що там піднімаються деякі навіть безглузді питання, тому вони не можуть слугувати якимись статтями чи пунктами певного закону. Ми бурхливо обговорювали питання Закону "Про загальну середню освіту", і ті пропозиції були надіслані до Міністерства та враховані при затвердженні цього закону.

На жаль, наша педагогічна громадськість не долучилась до обговорень. Ми не мали права перечити праву доступності цієї інформації. Але ми хотіли отримати правильні й виважені пропозиції саме педагогічних працівників. До цього ніхто не змушував.

Чесно кажучи, те, що було запропоновано Асоціацією відродження гімназій як зміни до основного Закону "Про освіту"...здалося, що пропозиції ці готували люди далекі від освіти. Том,у щоб такі пропозиції не бралися за основу, повинні прокинутися саме освітяни", - зазначила Алла Олійник.

Ельза Лещенко, директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА, зауважила, що це була концепція проекту, а не проект закону. А організація, яка поширила документ, є юридично оформленою всеукраїнською громадською організацією, яка займається освітніми питаннями. Саме цій ГО після обговорень цього проекту в області й потрібно було надіслати власні пропозиції.

Проте в офіційному папері від начальника міського управління освіти Лариси Костенко йшлося про інше. Згідно листа до вчителів міста, пропозиції слід було надсилати саме до міського управління освіти, а не до офіційно зареєстрованої ГО:

«Пропозиції до нової редакції Закону України “Про освіту” у формі чітко сформульованих статей проекту закону, просимо надати до управління освіти Кіровоградської міської ради до 22 квітня 2014 року».

Нагадаємо, учора на ранковій прес-конференції секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський звинуватив директора обласного освітнього департаменту у тому, що за її наказом був розісланий неперевірений документ, яким пропонувалися на обговорення зміни до Закону "Про освіту". Згідно з ним, освітні колективи мали на місцях обговорити запропоновані зміни й в чіткі терміни озвучити власні пропозиції щодо можливості внесення цих змін в Закон "Про освіту".

Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама