Арештований підвал у центрі Кропивницького продали? Мешканці ОСББ заявляють про рейдерство

18:21, 06 Червня, 2024

По вулиці Театральній, сьогодні, 6 червня, відбувся конфлікт між мешканцями ОСББ «Реформатор» та невідомими двома чоловіками. Зі слів жителів ці чоловіки захопили підвал їхнього будинку, повідомляє кореспондентка “Гречки” із місця подій.

Мешканці ОСББ у середмісті Кропивницького заявили, що невідомі захопили підвальне приміщення їхнього будинку. Чоловіки, які намагалися потрапити у підвал, мешканцям сказали, що представники нового власника, представлятися відмовилися. Коментувати ситуацію «Гречці» також відмовилися і вони, й адвокатка, яку вони викликали на місце.

Сергій Козярук, голова ОСББ “Реформатор” розповів, що за підвальне приміщення їхнього ж будинку вони десятки років судилися із  приватним підприємством “Фірма Інгуша”.

“Це підвал нашого будинку. Він законно повинен належати мешканцям будинку. Там знаходиться наша електрощитова та комунікації по постачанню води. А зараз воєнний час, ми там взагалі хочемо облаштувати бомбосховище, щоб наші мешканці, серед яких і родина загиблого воїна, наші діти мали місце, де заховатися. Вже не кажучи, що ми маємо повне право мати вільний доступ до щитової та мереж нашого будинку”, – обурюється пан Сергій. 

Восени 2021 року Кропивницький апеляційний суд постановив витребувати у приватного підприємства «Фірма Інгуша» приміщення підвалу, площею 251,2 квадратних метри, розташованого у будинку за адресою вулиці Дворцова ( нині Театральна – Ред.) та передати його співвласникам будинку.

Після цього підприємство “Фірма Інгуша” подавало касаційну скаргу до Верховного суду, який ухвалив її відхилити та лишити в дії рішення Кропивницького апеляційного суду.

Це рішення вступило у дію і мешканці ОССБ, згідно з виконавчим провадження, із їх слів, у присутності держвиконавця змінили замки на дверях до підвалу, про що є відповідний акт, та розпочало офіційне оформлення майнових прав на це приміщення. Поки триває процес – територія підвалу перебуває під арештом.

Проте, зі слів мешканки будинку пані Ірини, кілька тижнів тому невідомі чоловіки у супроводі поліції прийшли до підвалу та змінили замки на свої, заблокувавши таким чином взагалі доступ мешканців до нього. Згодом вони навідалися ще, тоді вже мешканці зібралися біля підвалу і почали вимагати пояснень, на яких підставах вони це роблять. Ті сказали, що приміщення вже продали і воно тепер має нового власника, а також додали, що він учасник бойових дій. Яким чином приміщення, яке під арештом, могли продати жителі не розуміють.

Очільник ОСББ говорить, що вже сьогодні ці ж самі чоловіки, серед яких, за його словами, племінник власника ПП “Фірма Інгуша” Сергія Карапетяна,  приїхали із представниками обленерго. Пан Сергій говорить, що вони сказали, що хочуть перенести електрощитову до підʼїзду. Побачивши новий візит цих чоловіків мешканці викликали його та зібралися самі і заявляють, що це фактично рейдерство. Також на місце викликали поліцію та адвоката. 

У свою чергу, також приїхала й поліція охорони. Вони стверджують, що у них договір на охорону цього підвалу, спрацював сигнал-виклик, тому вони приїхали виконувати свою роботу. З ким саме у них підписаний договір вони відмовляються надавати інформацію.

Також на місце приїхала адвокатка, за її словами, нового власника. Представлятися та коментувати ситуацію вона відмовилася. У розмові з мешканцями вона заявила, що її клієнт купив це приміщення. На запитання, яким чином, коли воно під арештом, пояснила, що якби було під арештом, то не було б купівлі, бо інформація про арешт перебуває у держреєстрі. А коли є такі відомості про те чи інше майно, то його б по закону не могли б переоформили.

“Договір про купівлю оформили. Значить же не було там арешту”, – переконувала мешканців жінка.

На прохання показати документи, які підтверджують право власності, вона відмовилася так само, як і чоловіки, які приїжджають до підвалу.

Але заявляє, що з цими документами вони зверталися до поліції, на основі чого разом із поліцією і приїхали кілька тижнів тому змінювати замки.

У самому ж підвалі пан Сергій зауважує, що “гості” сьогодні познімали пломби з електрощитової. Минулого разу, коли він там був, то вони ще були на місці. Також він говорить, що свого часу ПП “Фірма Інгуша” із їхнього підвалу пробило двері до одного з магазинів. 

Відтак, голова ОСББ написав заяву до поліції про незаконне захоплення приміщення. Також жителі планують звертатися до прокуратури, СБУ та очільника Кіровоградської ОВА Андрія Райковича.

“Гречка” й надалі слідкуватиме за подіями. Про їх подальший перебіг читайте згодом.

Подякуйте авторці гривнею!

Вона щодня готує якісні новини для вас

Останні новини по темі
Знищено 5 ворожих ракет та 48 безпілотників: ППО відпрацювала і на Кіровоградщині
ППО
Роман Червінський суд у Кропивницькому
37 поручителів: суд оголосив рішення щодо продовження арешту Роману Червінському
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024