Відео

Обережно - українська мова! (ВІДЕО)

. 1116

Саме так незабаром на думку організаторів і учасників акції маркуватимуть тих хто ще пам'ятатиме і особливо вживатиме у повсякденні українську. Адже прийняття нової редакції закону «Про мови в Україні» може призвести до другорядності мови, що і визначає та індитифікує українців як націю. Для носіїв української очевидно робитимуть гетто, і заганятимуть в резервації, щоб не привертати уваги до себе сірої маси, яка за ковбасу і "дешевий" російський газ житиме далі і не помічаючи особливих змін.

Щоб того не сталося - кіровоградці підтримали співвітчизників з інших міст і провели під вікнами облдержадміністрації флешмоб - свій варіант всеукраїнської акції "Займіться ділом, а не язиком". З вимогою зняти з реєстрації закон «Про мови в Україні», адже за нього можуть проголосвати в будь-який момент. За підписом президента, гадаю, діло не стане.

Близько трьох десятків людей створили символічний трикутник у підніжжя пам'ятника Кірову і намалювали в середині літеру "Ї" - ця літера є лишень в нашій мові.

Флешмоб тривав близько 8 хвилин, і ще десятка 2 людей що підходили потім, лишень констатували, що все пропустили..

Як на мене, через недостатньо чітку організацію все вийшло стисло і не виразно. До того ж, в спину дихали представники партії "Свобода", які вочевидь не здатні організовувати власні акції, а вирішили підмазатися до всеукраїнської - громадської.

"Ті що спізнилися на флеш-моб, з жахом дивилися на десяток прапорів свободи на громадській акції і обходили це дійство десятою дорогою. Доводилося пояснювати, що то не та акція, а певна провокація і дешевий політичний піар," - розповіли "Гречці" організатори акції в Кіровограді.


Закон «Про мови в Україні» не розглядатиметься на цьому і на наступному пленарному тижні у Верховній Раді України. Про це на засіданні погоджувальної ради повідомив голова ВР Володимир Литвин.
Не останню роль в прийнятті такого рішення відіграли громадськ акції протесту по всій країні.

Фото: Валерій Лебедик


Відео: Анатолій Басистий

Поширюйте

Коментуйте


Реклама