Відео

Офіцер Мар’ян Рак спростовує заяви ЗМІ, щодо смертельної ДТП за участі військових у Костянтинівці (ВІДЕО)

. 7378

У розпорядженні «Гречки» є відеозвернення старшого лейтенанта Мар’яна Рака стосовно публікацій в деяких ЗМІ, які без суду та слідства назвали його вбивцею.

Нагадаємо,16 квітня 2015 року у місті Костянтинівка Донецької області сталася ДТП за участі тягача Збройних сил України, в результаті якої загинула дитина. Під час руху колони з двох транспортних засобів (ЗИЛ – 131 та МТ-ЛБ) тягач втратив керування та виїхав на тротуар, наїхавши на людей. В результаті наїзду загинула дитина.

Керував тягачем «МТ-ЛБ» Роман Карпінець. Старшим колони був старший лейтенант Мар’ян Рак, який їхав у вантажівці.

По факту аварії було відкрито кримінальне провадження, наразі триває суд. Якщо вину військових буде доведено, їм загрожує позбавлення волі. Роману Карпінцю, який нині перебуває в Артемівському СІЗО — до 5 років, Мар’яну Раку – від 3 до 7 років. Останній вийшов з-під варти під заставу у 60 тисяч гривень.

І якщо Роман визнав свою провину, то Мар’ян наполягає на тому, що на момент аварії не був у тягачі і не бачив, як його водій вживав спиртне. Окрім того, Рак стверджує, що Роман Карпінець має посвідчення тракториста гусеничного трактора і неодноразово керував подібним тягачем в Донецькому аеропорту. І найголовніше,на чому наголошує військовослужбовець, це те що він виконував наказ командування і тому відкидає звинувачення у службовій недбалості.

До речі, 5 серпня 2015 року Мар’ян Рак отримав з рук Президента України Петра Порошенка орден Богдана Хмельницького за службу в донецькому аеропорту, звідки евакуював поранених. Ціла низка видань відразу після інформації про нагородження, розмістили новину, в якій назвали Мар’яна вбивцею дитини, стверджуючи, що саме він є винуватцем ДТП. І це попри те, що станом на сьогодні суд не ухвалив жодного рішення у цій справі.

Зокрема:
• Аргументы и Факты: «Орден Рака. Порошенко наградил офицера, убившего ребёнка вКонстантиновке»;
• 112UA: «ГШ подтвердил, что сбивший ребенка в Константиновке старший лейтенант Рак, награжден орденом»;
• Корреспондент:«Порошенко наградил орденом виновника ДТП в Константиновке - СМИ»;
• Константиновка МОЙ ДОМ: «Порошенко наградил орденом командира ВСУ, который сбил ребенка в Константиновке»
• РИА новостиУкраина: «В Минобороны объяснили, за что наградили виновника ДТП в Константиновке»

Мар’ян Рак розповів «Гречці» про обставини ДТП та звернувся з заявою стосовно публікацій в ЗМІ:

Відео Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама