Відео

Богдан-Ігор Антонич - біографія (ВІДЕО)

. 4032

 Богдан-Ігор Антонич - поет, прозаїк, перекладач, літературознавець -  народився 5 жовтня 1909 року в с. Новиця Горлицького повіту на Лемківщині (тепер  територія Польщі).

Народився в родині греко-католицького священика Василя. Справжнє прізвище батька було Кіт, яке родина змінила на більш поважне перед народженням єдиного сина. Мати майбутнього письменника, Ольга Волошинович, походила із села Липовець Сяноцького повіту.

Початкову освіту майбутній поет здобував під наглядом приватної вчительки. Упродовж 1920—1928 років навчався в гімназії гуманітарного типу імені королеви Софії в Сяноку. На цілу Лемківщину це була єдина гімназія, де вчили також й української мови. З першого й до останнього класу Богдан-Ігор відзначався як кращий учень. Після восьми років навчання в гімназії Антонич вступає до Львівського університету на гуманітарний факультет. А далі зайнявся журналістською й літературною працею. Прожив Антонич лише двадцять вісім років, здобувши славу відомого поета ще за життя.

Через офіційну заборону знаний лише із середини 1960-х. Справив значний вплив на сучасну українську поезію.

Пропонуємо вашій увазі ексклюзивне відео, створене у 2009 році в нашому місті до сотої річниці з дня народження видатного письменника.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама