Відео

Герої Крут VS кіровоградські підприємці (ВІДЕО)

. 2649


  • Громадські ініціативи часом можуть призвести до найнеочікуваніших наслідків. Шість років тому, на початку 2004-го, кіровоградські пластуни виступили з ініціативою змінити назву однієї з центральних вулиць міста з "Калініна" на "Шульгина". wikipediaВолодимир Шульгин - уродженець Єлисаветграда та один із учасників бою під Крутами - здався їм гідним такого вшанування в рідному місті.

У цей час, до слова, відбувся перший фестиваль "Монотипія духу: Легенда про студентське військо" - присвячений тому ж таки бою під Крутами. Пластуни зібрали прес-конференцію з приводу перейменування і навіть розробили проект меморіальної дошки пам’яті Володимира Шульгина. Проте проект з невідомих причин загальмувався, і вулиця лишилася зі старою назвою.

А три роки по тому на будинках по вулиці Калініна з’явилися трафаретні написи жовто-синього кольору, які стверджували, що ця вулиця носить ім’я Шульгина. Тоді сліди "перейменування" вели до місцевого осередкиу Молодого Народного Руху.Голова Молодого руху в 2007 році Дмитро Сінченко розповів журналастам таке:А вже зовсім недавно - у ніч з 25 на 26 травня - нова спроба перейменування. Цього разу в хід пішли скотч та роздруковані на папері таблички. Справжню назву просто заклеїли зверху - і все перейменування. Так провисіли ці нові "таблички" кілька місяців, і нікому не було до них діла. Аж тут "Гречці" потрапив на очі прецікавий сюжет обласного телебачення, у якому журналісти надали слово поки що єдиній відомій постраждалій від перейменування людині. "Жертвою віддрукованих на принтері папірців став і мешканець обласного центру, підприємець Олександр Махинько, - розповідають журналісти. - Повіривши новим надписам, чоловік оформив документи свого офісу за адресою: вулиця Шульгина". У відповідних службах чоловікові пояснили, що вулиці з такою назвою в місті немає. Відповідно, тепер підприємець мусить витрачати власні час та гроші на переоформлення документів - із тепер уже правильною назвою. Сам же постраждалий, йдеться у сюжеті, у самовільному перейменуванні звинувачує ЖЕК."Гречка" володіє достовірною інформацією, що ЖЕК тут ні до чого, як, зрештою, і будь-яка інша комунальна служба. Ініціаторами перейменування стали двоє молодих кіровоградців. Як повідомив "Гречці" один з учасників акції, звісно, на правах анонімності, "таблички" були виготовлені і розклеєні ними особисто. При цьому жодними допоміжними засобами, як-от драбиною, не користувалися. Усього процес поклейки тривав 3-4 дні. Починали клеїти вдвох, пізніше долучилися ще кілька друзів. "Ми поклеїли - їх поздирали, - розповідає "Гречці" учасник "перейменування". - Ми знову поклеїли - їх знову поздирали. Ми ще раз поклеїли. Оновлювали їх кілька разів". Не побоялися міняти таблички навіть навпроти будівлі СБУ.


Так що, любі кіровоградські підприємці, неможна бути такими довірливими. Тим більше - в Кіровограді, у якому є вже ціла традиція самовільних перейменувань. Так, "жертвами" останніх вже свого часу ставала вулиця Луначарського (тепер Чорновола) - при чому в той самий спосіб, за допомогою скотчу й паперу, і навіть Леніна - таблички на цій вулиці модифікували найоригінальніше: замість букви "і" приклеїли "о"...Правильні такі способи перейменування чи ні - вирішувати вам. Але майте на увазі, що такі дії підпадають під статтю 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів".

Поширюйте

Коментуйте


Реклама