файно

Єлисаветград чи Златопіль? Кіровоградці думають над назвою(ВІДЕО)

Опубліковано . в Відео

Кількість переглядів - 5752

 

Розмови про перейменування міста Кіровограда точаться понад 20 років.

Частина місцевих жителів прагне повернення російської назви Єлисаветград, іншим вона здається імперською, треті ж взагалі не бачать потреби перейменування. Олександр Ратушняк, очільник місцевої "Просвіти" розповів про своє бачення проблеми в ефірі "112 каналу".

 

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
+2 # Щира Українка 12.07.2014, 13:17
Зауважу одразу, аби надалі не було розмов про русофобію:
я націоналістка! принципово не купую російське, ненавиджу окупантів.
Так от, ЄлиСаветград був названий дійсно ЄлиЗаветою, але не на свою честь, а на честь святої ЄЛИСАВЕТИ. Тож не розумію істеричних і навіть місцями неадекватних коментарів про російське місто! Що поганого у назві в честь святої покровительки міста не бачу. Та і слово саме дійсно гарне, мелодійне. Звісно не менш милозвучне і Златопілля, дійсно, якось більш по українськи. Але давайте чесно зізнаємось самі собі: "ця назва пасує невеличкому мальовничому містечку, а не розвиненому обласному центру європейської країни"...
Цитата
 
 
0 # ко 11.07.2014, 11:15
шановне панство, вчить історію рідного міста
Уважаємий таварісчь, це ви вчіть історію нашого міста, хоча я й дуже сумніваюся, що воно для вас рідне. Та оскільки ви вже висловдюєтеся публічно на тему, про яку нічогісінько не знаєте, то дозволю собі коротко зазначити (не обтяжуючи себе невдячною справою підняття вашого рівня освіти), що НА МІСЦІ ТЕПЕРІШНЬОГО КІРОВОГРАДА ЗАДОВГО ДО ПРИХОДУ МОСКОВСЬКИХ ЧУЖИНЦІВ ІСНУВАЛИ ЧИСЛЕННІ КОЗАЦЬКІ ЗИМІВНИКИ, ЩО ЗГОДОМ ПЕРЕТВОРИЛМСЯ НА УКРАЇНСЬКІ СЕЛА, НАЗВИ ЯКИХ ЗБЕРЕГЛИСЯ У НИНІШНІХ НАЗВАХ РАЙОНІВ МІСТА: ЛЕЛЕКІВКА, КУЩІВКА ТОЩО.
Цитата
 
 
+1 # Олежка 11.07.2014, 09:55
шановне панство, вчить історію рідного міста.
златопіль - історична назва Новомиргорода. там навіть є район з аналогічною назвою.
а першою назвою нашого міста є саме Єлісаветград. до появи фортеці св. Єлісавети тут взагалі поселень не було. тому історичною назвою нашого міста може бути лише Єлісаветград.
а забирати істоичні назви інших міст, на мою думку, неприпустимо.
Цитата
 
 
-2 # aljeannoir 10.07.2014, 14:06
Привіт всім! Окреме вітання "Просвіті", бо як кажуть "Не вмер Данило - болячка задавила!"...На зву Златопіль придумав Григорій Потьомкін і Катерина ІІ, отож від Єлизавети відмовляємося, а до Катерини ІІ - прислуховуємося ...Ганьба! Невже в нас така бідна уява і така бідна історія, щоб не знайти дійсно української назви? Скільки Гетьманів, скільки Полковників...Н у хоча б, наприклад: Гунівськ, на честь гетьмана Дмитра Гуні, про якого Михайло Грушевський сказав, що "його ім'я в Історію України повинно бути вписане золотими літерами".
Цитата
 
 
+4 # Lev 07.04.2014, 01:08
Особисто я не хочу, щоб у моє рідне місто танками заїхав господин Путін "защищать елисаветградцев ". Я хочу жити в Україні, а не в "русском мире". За українську назву!
Цитата
 
 
+1 # Оленка 06.04.2014, 22:17
Цитую Доцент:
А мое мнение что разбирать все эти этимологические заковыки нужно в специальных научных реферативных журналох. А пересичным людям надо смотреть просто: украинскому городу - украинську назву! Самое лучше название нашего города - ЗЛАТОПОЛЬ! Путин своими имперскими замашками и оккупацией привел меня к тому. что мне уже и сыр "Российский" стало противно покупать. Он у меня встает поперек горла. Что делать?

Менше дивитися телебачення і більше робити добрих справ. Мабудь ми всі забули, що починати треба з себе. Згадайте ВВВ, після перемоги по відношенню до німців-фашистів ситуація була гіршою, але зараз маємо що маємо.
Цитата
 
 
-3 # серая масса 06.04.2014, 00:26
Цитую шдарктцвфвтср:
Так не зря же агенты Кремля постоянно инициируют у нас акции с упоминанием российского слова елисаветград, вдалбливают нам это слово елисаветград: Єлисаветградський Молодіжний Бал, Єлисаветградський книговир з Дмитром Шульгою та Анною ...міжнародний інвестиційний форум «ELISAVETGRAD ID» галерея « Елисаветград» громадська організація «Єлисаветградський узвіз» настенный календарь "Леди Елисаветграда" позор агентам оккупационного режима!!!!!!!!!!!!!!!!!!"Агенты Кремля", "инициируют акции"," вдалбливают слово" - товарищ, что вы курите? Вам вдалбливают, навязывают российское слово елисаветград? Ради чего? Вроде ж и так вполне российское название у города... мозг рака одним словом....
Цитата
 
 
+2 # Оленка 05.04.2014, 22:55
Дуже цікаві коментарі "проти Росії" і на російській мові :) Перше питання до Ратушнякка: у якому нормативному акті Ви знайшли, що назва міста має залежати від пам"ятника на площі, хай навіть на центральній? Друге питання: шановний п. Ратушняк хто вчив Вас проводити громадські слухання без проведення якісної організаційної підготовки? Чому інформації про їх проведення була надана ЗА ДОБУ до проведення громадських слань? З приводу "уламка російської імперії" щодо назви Єлисаветград, то така думка може належати лише людині абсолютно не обізнаної ні з історією, ні з архівними документами ні з науковими працями. До речі назва Златопіль пов"язана зт життєдіяльність Потьомкіна і теперешнім Новомиргородськ им районом. То п. Ратушняк може трохи заплутався.
Цитата
 
 
+4 # Доцент 06.04.2014, 06:26
А мое мнение что разбирать все эти этимологические заковыки нужно в специальных научных реферативных журналох. А пересичным людям надо смотреть просто: украинскому городу - украинську назву! Самое лучше название нашего города - ЗЛАТОПОЛЬ! Путин своими имперскими замашками и оккупацией привел меня к тому. что мне уже и сыр "Российский" стало противно покупать. Он у меня встает поперек горла. Что делать?
Цитата
 
 
-4 # П.Н.Козодоев 04.04.2014, 09:47
Люблю Путина! Люблю Россию! Нашему городу нужна дать российское название елисаветград. с последующей оккупацией его российскими танками.
Цитата
 
 
-1 # Павел 04.04.2014, 09:32
Согласен с дедом.Россия тут не причем.Рассвет города был при этом названии.Его еще называли маленький Париж.
Цитата
 
 
+1 # ded Mazaj 04.04.2014, 07:54
при чем тут Россия, есть историческое название :Елисаветград, град это город, а вы показываете свою второсортность, Златопиль, какое-то поле, он и так как село Кировоградка. Так, что без политики и руссофобии - Елисаветград, однозначно.
Цитата
 
 
-4 # Володимир Яковенко 03.04.2014, 23:29
Чому не взяти назву якогось суміжного села чи хутора, заснованого козаком ще до фортеці. наприклад Лелеківка. Назву міста взяти - Лелечине чи щось на зразок. Герб міста теж цьому сприяє.
Цитата
 
 
+5 # шдарктцвфвтср 03.04.2014, 16:02
Так не зря же агенты Кремля постоянно инициируют у нас акции с упоминанием российского слова елисаветград, вдалбливают нам это слово елисаветград: Єлисаветградськ ий Молодіжний Бал, Єлисаветградськ ий книговир з Дмитром Шульгою та Анною ...міжнародний інвестиційний форум «ELISAVETGRAD ID» галерея « Елисаветград» громадська організація «Єлисаветградськ ий узвіз» настенный календарь "Леди Елисаветграда" позор агентам оккупационного режима!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Цитата
 
 
+3 # П.Н.Козодоев 03.04.2014, 14:01
Кировограду надо дать российское название елисаветград с одновременным переходом под юрисдикцию российских оккупантов.
Цитата
 
 
+8 # Шибин 03.04.2014, 15:49
Каждому, кто на референдуме проголосует за российское название елисаветград Путин пообещал выдать российские паспорта и службу в Чечне.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити