З соцмереж

Героїчного бійця з Кіровоградщини звинувачують у злочині (ФОТО)

. 3436

Журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці в Фейсбук розповів на перший погляд просто неймовірну історію бійця з Кіровоградщини.

Про це повідомляє Facenews.

9 лютого 2015 року батальйон Нацгвардії ім. Кульчицького заходив на ротацію в Станиці Луганській, на найжорсткіший блокпост Яхта. Переплутали дорогу і заїхали до сепарів. Зав'язався бій. Гвардійці зайняли оборону. Коли зрозуміли, що сили нерівні, стали намагатися вириватися. На допомогу прийшли бійці 17-ї бригади. У вирішальний момент молодший сержант Іван Стрілець точним пострілом вразив ворожий танк. Гвардійцям вдалося уникнути вірної загибелі.

"Незабаром після цих подій були ми у Станиці. Тоді й зустріли Стрільця. Супроводжував нашу знімальну групу замполіт попросив зробити цей знімок - мовляв наш герой, сфотографуйте. 52-річний багатодітний батько з Кіровоградської області був представлений керівництвом бригади до державної нагороди. У підсумку Стрілець її не отримав, дали тільки звання старшини ", - розповідає журналіст.

Але біда не в цьому.

Минуло вісім місяців, і тепер Стрільця викликають у військову прокуратуру.

"Він підозрюється в скоєнні військового злочину. Нібито під час того бою десь поруч з ворожим танком були двоє мирних жителів, які постраждали. Які саме мирні жителі в розпал битви могли бути на позиціях терористів не уточнюється. Відомо тільки, що є якісь заяви родичів цих самих не те постраждалих, не те загиблих. В результаті того пострілу з ПТУР ворожий танк згорів, один член екіпажу загинув, двоє отримали контузії. Бійці 17-ого припускають, що ці двоє і є постраждалими. У кожному разі, ці хтось перебували на території підконтрольної ЛНР.

Стрілець зараз знаходиться в Донецькій області в штабі своєї бригади. Завтра вранці за ним приїздять один офіцер і два конвоїри. Етапуватимуть (!) В Старобільськ, де Стрілець буде допитаний і будуть вироблені слідчі дії. У якому статусі зараз Стрілець не відомо. Зрозуміло одне - нічого доброго це не віщує. Боєць наляканий і відмовляється вірити в те, що відбувається. Ще вчора він був герой, а сьогодні мало не злочинець. Товариші по службі відмовляються відпускати Івана. Деякі чомусь переконані, що він взагалі на допит не доїде. Мовляв, прецеденти були ", - пише Бочкала.

"У мене поки немає основної звинувачувати в чомусь військову прокуратуру, але, знаючи як часом діють українські слідчі органи, то як винних у нас" призначають ", прошу журналістів та волонтерів взяти цю історію під контроль! Прошу всіх небайдужих колег підтримати Стрільця. Давайте розберемося в цій історії ", - закликав журналіст.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама