Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла свої враження від візиту на Кіровоградщину

14:59, 20 Лютого, 2018

 

Учора, 19 лютого, міністр освіти України Лілія Гриневич відвідала з робочим візитом Кіровоградщину, і Кропивницький зокрема.

 

Програма візиту була досить насичена: Гриневич спочатку відвідала,  опорну школу – «Олександрівське навчально-виховниче об’єднання №1» в Олександрівському районі. Потім – Навчального-виховного об’єднання №25 у місті Кропивницькому і у ЦНТУ зустрілася з вчителями міста.

У школі №25 Гриневич перевірила, як впроваджують пілотну версію проекту Нової Української школи.

Про свій візит на Кіровоградщину міністерка написала на своїй сторінці у Фейсбук:

«Повернулася з Кіровоградщини. Загалом усі мої відрядження дуже дисципліновані – зустрічі йдуть одна за одною, відбуваються вчасно, вдається відвідати усі заплановані локації. Цього разу графік зірвався повністю. Там зустріч затягнулася, тут приїхали пізніше, а традиційне для відряджень спілкування з освітянами було майже вдвічі довшим запланованого часу.

Про зарплати теж говорили. Попри те, що саме Кіровоградська область – одна із найменш проблемних у цьому питанні. Тут середня надбавка за престижність по всій області – 19%. При цьому навіть мови про вимушені відпустки тут нема. Однак, у деяких містах обласного значення є проблеми з достатністю коштів. Говорили про перерозподіл в межах області залишку субвенції, а також про проведення детального аудиту з цього питання.

Були і питання щодо передачі професійно-технічних закладів у місцеву власність. Є значні проблеми з правильним оформленням документів, що не дає МОН цивілізовано передати майно.

Окремою темою, звісно, стала реформа та необхідні зміни. В межах поїздки я мала можливість відвідати одну з пілотних шкіл, а також ознайомитись з опорною школою. В обох закладах педагогічні працівники справили неймовірне враження. Від таких людей можна підзаряджати електронні прилади – такий заряд від них йде)

Підсумовуючи, відрядження вдалося. Була можливість поговорити як про успіхи, так і проблеми. Такі заходи дозволяють більш тверезо поглянути на дійсність, побачити її з точки зору різних регіонів, людей, обставин. Неможливо робити реформу, якщо 24/7 киснеш в столичному кабінеті.

Кропивницький та й уся Кіровоградщина – місце великих контрастів, світлих людей та цікавого досвіду. Дякую усім, хто супроводжував мене та займався організаційними питаннями. Разом ми можемо більше.

P.S ділюся фото хлопчика Назара, який в умовах страшного безладу і великої кількості людей все ж привернув увагу і показав, як працюють лего-роботи) це не могло не зворушити», – йдеться у дописі Гриневич.

 

Нагадаємо, у рамках свого візиту Лілія Гриневич зазначила, що цього року в Україні планують підвищити заробітну плату вчителям на 25%. А також, що благодійні внески у фонд школи можна здавати тільки у безготівковому вигляді.

 

Останні новини по темі
Рух по провулку Центральному став одностороннім
На Кіровоградщині водій Москвича збив велосипедиста
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024