З соцмереж

Українці масово отримують фейкові повідомлення про дезінфекцію із вертольотів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 14543

Українці через месенджери масово пересилають один одному повідомлення про те, що після 23.00 міста скроплюють дезінфекторами з вертольотів. Це фейк.

 

89849186 630498021107668 2115445657283067904 n

Чому це фейк пояснює "По той бік новин".

"Нова хвиля фейка з класичною структурою.

«Я хочу повідомити вам» - ти взагалі хто? Хто ця людина, яка хоче щось повідомити? Нема відповіді. Якщо немає автора - такій інформації вірити не варто.

«…що сьогодні о 23:00» - це повідомлення ми отримали і вчора і сьогодні. То коли конкретно? Такі повідомлення стають циклічними фейками і виникають в різний час. Якщо немає конкретної дати у повідомленні - такій інформації вірити не варто.

«…які запустять вертольоти, які запустять ліки для дезінфекції» - що? Хто запустить? Де запустять? Звідки інформація? Немає конкретики і вказівки на джерело - подібній інформації довіряти не варто. Якщо раптом хтось повірив - одразу потрібно йти на офіційні сайти Кабміну і/або Міністерств.

«…це означає, що ви повинні мати всі вікна закриті на ніч» - як вам формулювання? Ми так не говоримо. Коли потрібно, щоб вікна були закриті, що в українській, що в російській мовах кажуть: «закрити вікна». Таке формулювання притаманне англійській і відповідно гугл-транслейту.

Ну і далі класично: інформуйте всіх, «щоб нехай знають».

Тут немає жодного факту, повідомлення, яке б’є на сполох і наганяє паніку. Будь ласка, не поширюйте такі нісенітниці, а краще читайте По той бік новин. Бачите фейк - надсилайте нам", - йдеться в роз'ясненні.

Нагадаємо, раніше в мережі запускали фейк про те, що коронавірус передається через банани.

 

Поширюйте

Коментуйте