Здоров'я

Ліки після транспантації можна отримати безоплатно: яким чином

 

В Україні відтепер пацієнти після трансплантації органів зможуть отримувати ліки за програмою "Доступні ліки". Новий реєстр препаратів, які відшкодовуватимуть за державними гарантіями почав діяти з 27 лютого.

Які медзаклади області можуть надавати безкоштовні послуги з реабілітації

14 медичних закладів Кіровоградщини можуть надавати безоплатну реабілітаційну допомогу.

Гінекологи Центру планування сім'ї зроблять виїзні прийоми у села Кіровоградщини: графік

 

Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах Кіровоградщини.

В яких випадках анестезія є безкоштовною для українців?

Медзаклади України, які мають договір із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), анестезія пацієнтам проводиться безкоштовно. Цю послугу покривають за рахунок Програми медичних гарантій.

Прострочка на 1,3 мільйони: Кіровоградщина втратила медикаменти від благодійників

 

Аудитори вважають, що Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської області втратив ліки вартістю 1,3 мільйона гривень від благодійників.

На Кіровоградщині вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії

В Світловодській територіальній громаді, що на Кіровоградщині, вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії.

Як правильно харчуватися, якщо турбує діарея

Розлади в роботі ШКТ здатні надовго вибити людину з повсякденного життєвого ритму та часто мають відкладені наслідки. Одним з найбільш розповсюджених симптомів, що вказують на проблеми з травленням, є діарея.  Спазми, рідкі випорожнення, постійні позиви до дефекації — типова клінічна картина для харчового отруєння, вірусних уражень та низки інших захворювань.

Первомайський молочноконсервний комбінат придбав обладнання, яке рятує поранених дітей

 Первомайський молочноконсервний комбінат придбав апарат для високоточних аналізів Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

З весни усі рецептурні ліки планують продавати по рецепту

З квітня 2023 року МОЗ впроваджує електронний рецепт на всі рецептурні ліки. Це дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках.

Лікування для онкохворих у 2023 році: які послуги і ліки безкоштовні

 В Україні Програма медичних гарантій покриває усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією. Від діагностики до лікування та реабілітації й паліативної допомоги.

Оновлене інсультне відділення в обласній лікарні Кіровоградщини: хто зможе лікуватися саме там

У Кіровоградській обласній лікарні почало працювати повністю оновлене інсультне відділення, де є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці, які можуть виконувати операції при гострих порушеннях мозкового кровообігу. "Гречка" дізнавалася, за яких умов пацієнт з інсультом може потрапити саме в це відділення і в чому його особливість.

В обласній стоматполіцклініці відкрили кабінет ортодонта

В обласній клінічній стоматполіклініці відкрили ортодонтичний кабінет.

В обласній лікарі інсульти лікуватимуть ефективніше: створили нове відділення

У Кіровоградській обласній лікарні відкрили відділення гострих мозкових інсультів. Його очолив Олександр Медвідь – лікар-невролог, член Європейської академії неврології та Українського товариства інсультної медицини.

У Голованівській лікарні відтепер зможуть проводити ендоскопічні операції (ФОТО)

У Голованівській лікарні доукомплектували операційну та обладнання, завдяки якому відтепер проводитимуть ендоскопічні операції. На обладнання витратили 3,5 мільйона гривень.

Безболісно і з комфортом: як проводять сучасну ендоскопію у Кропивницькому

 

Іноді люди побоюються проходити ендоскопію – перевірку внутрішніх органів за допомогою зонду – побоюючись болю і дискомфорту під час процедури. Водночас у Томоклінік у Кропивницькому проводять гастро-, бронхо- та колоноскопії сучасним обладнанням та за європейськими стандартами, з повагою до комфорту пацієнта.
Про те, як підготуватися до ендоскопічних досліджень та як проходить сама процедура у сучасній клініці, «Гречці» розповів хірург, ендоскопіст Олег Черниш.

На Прикарпатті 19 дітей із Кропивницького госпіталізували з симптомами отруєння

У Ворохті, що на Прикарпатті зафіксували симпотми отруєння у 19-ти дітей із Кропивницького. 14 дітей госпіталізували до Надвірнянської дитячої лікарні та 5 - до інфекційного відділу Надвірнянської ЦРЛ.

Щеплення від грипу: де можна безкоштовно щепитись у Кропивницькому

У Кропивницьком у безкоштовно можна щепитись від грипу. В яких поліклінічних відділеннях міста можна це зробити розказала «Гречці» начальниця управління охорони здоров'я Кропивницької міської ради Оксана Макарук.

5 найпоширеніших питань про щеплення від грипу

 

Команда проєкту «Твій сімейний лікар» (до речі, про соціальний проєкт детальніше ви можете почитати ось тут) підготувала 5 відповідей на найпопулярніші запитання щодо вакцин проти грипу і ковіду. Відповіді базуються на основі коментарів національної технічної групи експертів та експерток з питань імунопрофілактики та відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Лікуємо біль у горлі у дітей: перевірені способи

 Велика кількість дитячих захворювань супроводжуються болем у горлі. На https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ot_boli_v_gorle завжди можна знайти ефективні ліки для дітей та дорослих. Медична інформаційна система Аптека 9-1-1 дає змогу знайти найближчу аптеку, почитати відгуки користувачів, ознайомитися з рецептами.

Як на Кіровоградщині викликати "швидку" у випадку блекауту: список контактів

 У департаменті охорони здоров'я Кіровоградської ОВА розповіли, як можна викликати "швидку", у разі блекауту та проблем із зв'язком.