Що можна підхопити, відпочиваючи на пляжах Кіровоградщини?

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1466

Відпочинок на несанкціонованих пляжах на Кіровоградщини може закінчитися для відпочиваючих якщо не втопленням, то букетом хвороб, збудники яких живуть у засмічених водоймищах. Однією із найбільш загрозливих та останнім часом найпоширенішою інфекційною хворобою, яку можна підхопити на пляжі, є лептоспіроз, розповідає Віктор Заборода, заступник головного державного санітарного лікаря м. Кіровограда, Кіровоградського, Знам'янського та Олександрійського районів.За його словами цього року від лептоспірозу вже померли двоє осіб - мешканці Кіровограда та смт.Новгородківка.

Віктор Мандзій, завідувач інфекційним відділенням #1 КЗ "Центральна міська лікарня м. Кіровограда", говорить, що статистика останніх років свідчить про збільшення хворих на лептоспіроз в Україні. Якщо у позаминулий рік по Україні було зареєстровано 317 випадків хвороби, то вже у минулому році ця цифра сягла 358 хворих. Лідерами цього зазворювання є Хмельницька, Чернігівська, Тернопільська, Херсонська, Київська та Рівненська області. І незважаючи на те, що Кіровоградська область не займає першість по летальним випадкам від цього інфекційного захворювання, лептоспіроз все одно знаходитимуть все більше і більше, адже із сотень використовуваних пляжів на Кіровоградщині, зауважує Віктор Заборода, мають санітарні паспорти лише 10: в Олександрії, Малій Висці, у Світловодському, Новоархангельському та Гайворонському районах. За словами Віктора Мандзія 97,7 % випадків лептоспірозу припадає саме на водний шлях передачі збудника, тобто через купання у стоячих і неперевірених на збудники водоймищах, а також використання води з цих джерел у побуті.

Основним переносником лептоспірозу, говорить завідувач інфекційного відділення, є гризуни. У літній період, коли відпочивальники "складують" сміття, у тому числі з харчовими відходами, на берегах річок та ставків щурів та мишей на пляжах стає набагато більше. Небезпечними також є дикі та свійські тварини, які виділяють із сечею лептоспір, тому ризик захворіти на лептоспіроз є не лише на пляжі чи у водоймищах, а й на полях, у сілських господарствах та навіть у побуті (одним із прикладів, які наводив Віктор Мандзій став випадок, коли жінка захворіла лептоспірозом через вживання немитих яблук, які зберігалис у погрібі, де жили щурі).

Найспекотнішим періодом на лептоспіроз в Україні є проміжок травень-жовтень, розповідає Віктор Мандзій. Найбільший ризик підхопити лептоспіроз мають рибалки, сантехніки та шахтарі. За віковою ознакою, говорить лікар, лептоспіроз нещадний до всіх, хто має знижений імунітет, хоча діти все одно переносять цю інфекційну хворобу легше.

Першими ознаками лептоспірозу є висока температура тіла (до 40-41С), біль у м'язах, загальна слабкість тіла, болі в животі, почервоніння обличчя та крововиливи під шкіру й у головний мозок. Інкубаційний період захворювання 7-14 діб. Подальший перебіг захворювання залежатиме від того наскільки швидко хворий звернувся до лікувального закладу. При зверненні до лікаря необхідно одразу повідомити чи купався хворий у відкритих водоймищах, чи вживав річкову воду і чи має домашніх тварин, адже вони теж можуть бути переносниками лептоспірозу. Це важливо, запевняєВіктор Мандзій, адже, наприклад, через болі у животі, хворому можуть поставити зовсім інший діагноз. Тим часом лептоспіроз може перейти у печінкову та ниркову недостатність.
Основними заходами профілактики лептоспірозу є виявлення хворих тварин на лептоспіроз, відмова від купання в незнайомих водоймищах, особливо стоячих.

Мешканцям Кіровоградщини у черговий раз нагадують, що відпочивати на водоймищах, власники чи орендарі яких не мають санітарних паспортів на об'єкт, небезпечно. Отримати інфекційне захворювання можна навіть миючи руки чи харчові продукти у відкритих водомищах.
Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Andromey 08.08.2014, 09:19
НОВГОРОДКА!!! невже не можна вивчити цю назву!? називають кому як заманеться: то Новгородківка, то Новгородівка, то Новогородівка! І взагалі, будьте уважнішими набираючи тексти, в кожній статті по декілька помилок. з повагою!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв