Кіровоградщина може залишитися без життєво необхідних ліків через бюрократію?

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1580

Пацієнти, які потребують регулярного вживання знеболювальних медичних препаратів , що містять в собі наркотичні речовини (наприклад, таблетований морфін), можуть залишитися зі своєю проблемою сам на сам. Таку пересторогу висловлюють лікарі Кіровоградщини, що займаються питанням хоспісу та надання паліативної допомоги.

«Завідувачка КП "Кіровоградфармація" кілька тижнів тому написала лист ОДА про те, що КП "Кіровоградфармація" більше не може виконувати обласний наказ про зберігання та перерозподіл препаратів ЗПТ (замісна підтримуюча терапія – Авт.)з причини, що у «Кіровоградфармації» рішенням сесії обласної ради забирають склад. Я вже зверталась до головного нарколога області пана Прокопенка з питанням - як і де будуть в подальшому зберігаться препарати ЗПТ, закуплені МБФ "Альянс-Україна" за кошти ГФ, він не знає відповіді на це питання. Остаточне рішення щодо вирішення цієї проблеми (як мені пояснили) буде прийматись, коли з відпустки вийде головний лікар КОНД Бенет М.В. Розпорядником препаратів ЗПТ, як гуманітарної допомоги - є Кіровоградський обласний наркодиспансер. А взагалі - КП "Кіровоградфармація" ЄДИНИЙ комунальний заклад, який відпускає опіоїдні анальгетики населенню в роздріб» - першою підняла це питання у «Віртуальному хоспісі», заступник керівника КОБО «Відкрите серце», координатор паліативних програм Вікторія Лінцова.

Проблема викликала дискусію, адже «Кіровоградфармація» на сьогодні є єдиним закладом на Кіровоградщині, який має ліцензію на видачу наркотичних знеболювальних препаратів як лікувальним закладам області, так і самим пацієнтам по рецепту. Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України № 11 від 21.01.2010 «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров'я України» аптеки, що розповсюджують такі препарати, повинні мати відповідну на це ліцензію, що видається Комітетом з контролю за наркотиками лише за наявності приміщення для зберігання таких ліків, обладнаного за усіма вимогами: наявність охорони, металевих шаф, решіток і т.п. Відповідно якщо нове приміщення для складу не знайдуть, «Кіровоградфармація» дійсно залишиться без права на видачу таких препаратів.

«Щось зовсім незрозуміле діється... Стосовно ЗПТ прямо є ризик, що Кіровоград перетворять на Крим, де ЗПТ заборонена... Дуже хотілося, щоб люди могли мати впевненість в тому, що вони тут не стануть гинути без лікування. А також мати впевненість в тому, що паліативні хворі Кіровограда таки зможуть отримувати таблетований морфін...» - висловив свою думку лікар-онколог Андрій Гардашніков.

В управлінні майном Кіровоградської обласної ради розповідають, що приміщення так званого складу медпрепаратів на Балашівці дійсно збираються продавати, адже багатоповерхова будівля площею 6000 кв. м використовується не повністю, тож його утримання є невигідним для обласного бюджету. Подібне рішення депутати обласної ради прийняли ще в 2013 році. Наразі будівля знаходиться на рецензії у Фонду держмайна, потім її виставлять на аукціон для продажу.

«Було прийняте рішення про переведення складу через те, що це велике чотириповерхове приміщення, яке потрібно опалювати. Склад наркотичних препаратів займає там всього на всього близько 100 м. Одночасно було прийнято рішення про виділення інших місць є, наприклад, приміщення по Пацаєва 13, де була аптека "Ліків Кіровоградщини". Приміщення повернули на баланс "Кіровоградфармації", до цього воно було в оренді. Наразі там можна без проблем створити склад препаратів. Проблема полягає в тому, що інспекція має дуже великі зауваження про те, що склад наркотичних препаратів не може бути відірваний від базової аптеки, яка знаходиться в Кіровограді на проспекті Комуністичному. Зважаючи на це "Кіровоградфармація" може просто втратити ліцензію на видачу таких препаратів. На Пацаєва можна було б реалізувати цю ідею - зробити аптеку і відкрити при ній склад наркотичних препаратів. Крім того на засіданнях комісій з питань власності та охорони здоров'я було дано розпорядження "Кіровоградфармації" розробити галузеву програму розвитку мережі. Зараз вони над цим працюють і мають подати до 1 листопада. Зрозуміло, що ніхто не дозволить вигнати склад, поки не вирішиться питання куди його перемістити» - розповів «Гречці» начальник відділу обліку, відчуження та управління майном Кіровоградської обласної ради Андрій Шепель.

У комунальному підприємстві «Кіровоградфармація» запевняють, що ситуація не настільки критична, як її описують. Приміщення, де зараз знаходиться відділ для зберігання наркотичних медпрепаратів, необхідних для певної групи пацієнтів, дійсно виставлено на продаж. Все зумовлено тим, що верхні поверхи займало інше підприємство, однак зараз вони будівлю звільнили, тож настільки великі площі непотрібні. Водночас нове місце для переведення туди складу вже знайшли. Варіант створення такого відділу на Пацаєва, говорить директор КП «Кіровоградфармація» відпав сам собою, адже для перенесення туди відділу для зберігання названих ліків вимагає відкриття нової аптеки. Для її відкриття необхідно витратити серйозну суму коштів, а сама аптека буде нерентабельною.

«Ситуація далеко не критична, а інформація перекручена. Якщо дійсно приміщення на Районній 1 буде виставлено на аукціон та буде продано, цей відділ ми заберемо на аптеку № 118, тому що він прикріплений до цієї аптеки згідно ліцензії. Усе забезпечення як лікувальних закладів, так і хворих, як було так і буде залишатися. Якщо продаж все ж відбудеться, нам необхідно буде через зміну адреси лише отримати ліцензію нову. При цій аптеці є кімната, обладнана по всім параметрам і вимогам» - говорить Тетяна Грозян, директор «Кіровоградфармації».

Втім дійсно проблемним питанням, яке піднімалось і на засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я Кіровоградської обласної ради, говорить Тетяна Грозян,є відкриття аптек у районах області. Розвиток мережі аптечних закладів дасть мешканцям Кіровоградщини можливість постійного доступу як до звичних медичних препаратів, так і до особливих знеболювальних, які можна купити лише в одній аптеці в Кіровограді.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв