Здоров'я

Скільки людей на Кіровоградщині вакцинувались від грипу?

. 6083

На Кіровоградщині вакцинувались від грипу вже 779 осіб. Така цифра зафіксована за перші три тижні вакцинації.


Половина щеплених - група ризику, тобто медичні працівники, які в разі погіршення епідситуації безпосередньо контактуватимуть з хворими, решта - вихованці соціальних закладів.

 

За словами посадовця, в області вже є вакцини, щоправда в наявності лише препарати іноземного виробництва: Інфлувак (Бельгія), Флюарикс (Німеччина), Ваксігрип (Франція). Усі вакцини неодноразово перевірялись і можуть викликати побічні ефекти лише в індивідуальних випадках, запевняє директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко.

Цьогорічна вартість вакцини в межах 140 гривень. Придбати її можна в аптеках лікувальних закладів, де проводять щеплення. Бажаючі вакцинуватись мають звернутись до свого терапевта або педіатра за місцем проживання, потім після деяких звичних оглядів, за призначенням оплатити вакцину. За словами Олега Рибальченка, ампулу з вакциною в руки не дають: фармацевти аптечного пункту передають ліки одразу до маніпуляційного кабінету, де відбувається щеплення.

Безкоштовна вакцинація пропонуватиметься лише медичним працівникам лікувальних закладів області та військовим, які наразі перебувають чи то на лікування, чи то реабілітації за місцем проживання.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама