Здоров'я

Чи вакцинуватимуть від грипу кіровоградських військових?

. 2161

Військовослужбовці належать до так званих професійних груп ризику захворювань грипом. Тож при наявності вакцини, вони підлягають щепленню. Проте чи матимуть можливість попередити грип, який часто-густо «косить» людину з ніг під час свого перебігу, військові , які знаходяться в зоні бойових дій? Чи передбачена в області необхідна кількість вакцин для усіх військовослужбовців, що проходять строкову або контрактну службу у військових частинах Кіровоградщини? Відповіді на ці та інші питання «Гречці» давав лікар Кіровоградського обласного військового комісаріату Олександр Рудь.

За його словами, на адресу військового комісаріату надійшла телеграма від військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, згідно якої кожна військова частина повинна визначити потребу у вакцинах для своїх військовослужбовців (кількість охочих зробити щеплення), а потім передати її до обласного комісаріату, звідки усі дані перенаправлять Головному державному санітарному лікарю Міністерства оборони.

«Отримавши наші дані, Міністерство оборони України передасть нам затребувану кількість вакцини. Ми її перерозподілимо по медичним службам кожної з військових частин. Необхідний об’єм вакцин повезуть і бійцям в зоні АТО: там теж є мобільні медичні групи, які закріплені за тим чи іншим формуванням. Після ретельного огляду, при відсутності протипоказань і тільки за згоди військовослужбовця вакцинують. Кожне зроблене щеплення реєструють у спеціальному журналі, зазначаючи обов’язково серію вакцини. Дані про кількість щеплень потім перенаправлять до нас, в обласний військкомісаріат, а ми вже прозвітуємо куди використали передану нам вакцину» - розповідає Олександр Рудь.

За словами лікаря, уся вакцина абсолютно безкоштовна. Така процедура є щорічною і звичною для військовослужбовців. Яку саме видаватимуть вакцину в Кіровоградському обласному військовому комісаріаті сказати не можуть, однак за словами завідувачки епідеміологічного відділу обласної СЕС Тамари Ланкмілер, в Україні усіх вакцинують цього року лише імпортними препаратами.

Нагадаємо також, що на сьогоднішній прес-конференції Олег Рибальченко, директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА заявив, що тим військовим, які проходять лікування чи реабілітацію в обласних лікувальних закладах теж пропонуватимуть безкоштовну вакцину, закуплену самою лікарнею.

Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама