Здоров'я

Обіцяного три роки чекають. Хоспіс у Кіровограді майже став реальністю?

. 2515

Про створення хоспісу  у Кіровограді активно заговорили рівно два роки тому - в листопаді 2012-го. Тоді провели громадські слухання і повертались до цього питання безліч разів і без особливого успіху. Хоспісу в такому вигляді, як він успішно функціонує в  інших обласних центрах України, в Кіровограді так і не збудували.

Зрештою, чиновники визначились з місцем, де розташують необхідний медичний заклад, а міські депутати виділили на створення хоспісу кошти. Проте реалізувати цей проект у 2014 році таки не вийде. Тендер, який має визначити того, хто будуватиме приміщення вкрай необхідного закладу, відбудеться орієнтовно 22 … грудня (!). Зрозуміло, що переможець тендеру за 7 робочих днів не встигне не те щоб використати кошти, а навіть оформити всі папери. Окрім того, міські депутати частину грошей, передбачених  на створення хоспісу, перерозподілили на інші потреби. Чому так сталося, «Гречці» Розповів начальник управління капітального будівництва міськради Віктор Ксєніч:

"22 грудня до кінця року залишиться 7 днів. Поки укладатимуть договір, ми не встигнемо використати ці кошти. Так вийшло через те, що спочатку потрібно було виготовити проектно-кошторисну документацію. Потім узгодити її з усіма службами(оскільки це медичний заклад.) Потім проект проходив експертизу та було подано заявку на тендер.

З першого січня 2014 року увійшли в користування нові ДСТУ і довелося переробляти проектну документацію. З першого серпня знову змінились ДСТУ – те саме. І ось тільки зараз ми пройшли всі інстанції і узгодження та виносимо це питання на тендер".

В бюджеті 2014 року на реконструкцію приміщення для хоспісу було закладено 2 400 тися гривень. Частину коштів(1 300 тисяч) перерозподілили для купівлі іншого медичного обладнання для лікарні швидкої допомоги.

Тим часом відбулося вже два засідання технічної ради міської ради, яка визначає, які об’єкти фінансуватимуться у 2015 році. І кошти на хоспіс вже близькі до погодження, переконаний начальник управління.

За словами Ксєніча, процедура тендера запущена і призупиненню не підлягає( щоб була можливість тендеру, у бюджеті 2014 року залишили 1 100 тисяч на цей об’єкт). Відповідно, в управлінні планують отримати переможця вже до кінця поточного року, а на початку наступного, після того, як новий бюджет буде сформовано, орієнтовно з 15 січня розпочати будівельні роботи.

Далі, як то кажуть, справа техніки, проте і тут можуть виникнути певні складнощі.
Будуватимуть хоспіс на базі терапевтичного відділення першої міської лікарні( на Валах, - авт.). Дане відділення діюче, тому всіх, хто перебуватиме там, на початку 2015 року необхідно буде відселити.

Після того всі внутрішні перегородки та дах майбутнього хоспісу розберуть і залишаться лише стіни. Однак взимку дах не чіпатимуть, розпочнуть з внутрішніх робіт. Нормативний термін будівництва об’єкту – 5-6 місяців.
 
«Гадаю, до першого червня ми його відкриємо», - припускає Віктор Ксєніч.

Як повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук, у 2014 році для відділення паліативного лікування придбано необхідне обладнання за рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету (бюджет розвитку) на загальну суму 212,5 тис. грн.

Окрім того, згідно правил, кожен пацієнт матиме окрему кімнату з усіма зручностями, з можливістю перебування у ній і родичів, які матимуть змогу доглядати клієнтів хоспісу, передбачена в проекті і кімната для прощальних церемоній.

Загалом кіровоградський хоспіс розрахований на 20 пацієнтів. Тим часом головний спеціаліст обласного департаменту охорони здоров'я Михайло Макаревич повідомив "Гречці", що в області за минулий рік потребували паліативної допомоги 13200 хворих.

Якщо взяти до уваги, що паліативну допомогу потребують також члени сімей, які доглядають за помираючим, то ця цифра збільшується у 3 рази і становить 39600 хворих та їхніх родичів...

Чи стане 2015 вирішальним у будівництві у Кіровограді хоспісу, буде зрозуміло вже за пару місяців.

Валерій Лебідь, Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама