Кіровоградці хотіли б знати, за що платять гроші в лікарні (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1750

Майже 96% кіровоградців не вважають медицину безкоштовною, і розуміють — щоб змінити таке ставлення до неї, треба змінювати саму галузь. Навіть попри те, що це потягне за собою додаткові витрати. Провівши соціологічне опитування у Кіровограді, експерти «Інституту аналітики та адвокації» показали, де можна взяти кошти на реформування медицини.

 

Чи доводилося Вам та вашим рідним сплачувати за медичну допомогу, діагностику? Це одне з питань, які експерти ставили кіровоградцям, і усі респонденти ствердно відповіли на нього. При цьому найчастіше сплачують за здачу крові (16,27%) та за рентген (16,27%) — це послуги, які потрібні кожному з нас. Так, більше половини опитаних — 50,67% — за останній візит до лікарні залишили там 50 гривень, ще 25,33% кіровоградців заплатили понад 100 гривень, а часом суми виходили за позначку 500 (і це лише за 1 раз!). За рік же 72,12% опитаних мешканців Кіровограда витрачають на лікування додатково від 1000 до 3000 гривень.
При цьому 69,44% кіровоградців стверджують, що платили саме у касу благодійного фонду. Українське законодавство дозволяє, щоб заклади охорони здоров’я, окрім коштів з державного бюджету, залучали і фінансування зі сторонніх ресурсів. Найчастіше у таких випадках говорять про благодійні фонди, що діють на території медичних закладів.

Проблема діяльності таких фондів у тому, що в Україні не існує чітких механізмів контролю за ними. Інакше кажучи, ніхто не знає напевне, куди ідуть кошти від благодійних пожертв. Так, у законодавстві прописано, що фонди можуть забирати на організаційні потреби до 20% благодійних надходжень, однак вони жодним чином не звітуються перед громадськістю. Варто поставити питання: звідки ми знаємо, скільки тисяч гривень становлять ці 20%, якщо нам не відомий весь обсяг пожертв?

Зрозуміло, що більшість громадян України хотіли б знати, куди і в яких обсягах витрачаються гроші, які вони платять у благодійні каси. Зокрема, такої точки зору притримуються 87,04% кіровоградців, і лише 7,41% цілком довіряють людям, що збирають кошти.

З отриманих даних неважко зробити висновок: десь там, у касах благодійних фондів, знаходяться гроші, які можна було б використати на реформування медицини. Якщо майже 70% пацієнтів свідомо платять гроші у благодійні каси, то цього було б достатньо навіть для незалежних від державного бюджету змін у галузі охорони здоров’я.

Під час дослідження було опитано 2200 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником.

Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+3 # Гога 09.12.2014, 13:27
Будьте прокляты все, кто наживается на горе больных людей. Помните, что за слёзы и горе этих людей, будут отвечать ваши дети. Так что, ублюдки в белых халатах, не удивляйтесь, когда ваши детёныши начнут подыхать от тех же болезней, от которых умирали люди, с которых вы требовали деньги.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв