Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files/jjj.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files/jjj.jpg'

40% благодійних внесків у лікарнях Кіровограда зникають безслідно (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1459

На потреби лікарень у 2013 році було перераховано лише 37% благодійних пожертв проти законних 80%.
Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Кіровограда — 87,04% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров’я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Кіровограда, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров’я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.
На території 3 із 5 медичних закладів м. Кіровоград, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Сукупність зібраних коштів у м. Кіровоград через такі благодійні фонди складає понад 11 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 38,5 тисяч осіб у стаціонар та понад 557 тисяч осіб — у амбулаторні відділення. Жодних договорів про спільну діяльність благодійних фондів та медичних закладів у м. Кіровоград немає, як і договорів оренди приміщень для функціонування фонду.

Увагу експертів ІАА привернуло те, що у відповідь на запити щодо коштів від благодійних фондів у лікарнях називали одну суму, а у податкових звітах вказана інша, яка стосується благодійних внесків в цілому (зазвичай значно більша). Так, щодо поліклінічного об’єднання м. Кіровоград ця сума становить 6 200 гривень проти 185 тисяч, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 — 1 800 гривень проти 129 тисяч. «Рекордсменом» у зібранні коштів є Кіровоградська обласна клінічна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв — понад 10 мільйонів гривень.
Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму — майже 19 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 6,5 мільйона гривень — трохи більше 1/3 від усієї суми. Згідно закону «Про діяльність благодійних організацій», на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 43% безслідно зниклих коштів.
Протягом розслідування експерти «Інституту аналітики та адвокації» зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров’я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 11 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 4 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров’я Кіровоградської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.
Чому б керівникам медичних закладів і благодійних фондів не укладати договори про спільну діяльність? Якщо їм нічого приховувати, то такі документи тільки спростять механізми благодійних внесків.


Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв