На Кіровоградщині зросла кількість захворілих на кишкові інфекції

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1222

На початок поточного місяця в країні зареєстровано 81 спалах гострих кишкових інфекцій серед населення, в яких постраждало 1317 осіб, із них 596 дітей, повідомляє ГУ Держсанепідслужби в Кіровоградській області.

За аналогічний період минулого року було зареєстровано 55 спалахів з 976 постраждалими, серед яких 481 дитина.

Ця захворюваність (аналізується цьогорічна статистика) спричинена вживанням неякісних харчових продуктів на підприємствах ресторанного господарства, в дитячих садках і школах, виготовлених у домашніх умовах з порушенням санітарних вимог або придбаних у торговельній мережі. Більшість групових інфекційних захворювань та отруєнь виникли під час проведення масових заходів (дні народження, весілля тощо) та в організованих дитячих колективах. Основними причинами спалахів кишкових інфекцій є нехтування особами, які готують страви, елементарними правилами особистої гігієни; порушення технології приготування їжі; зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах та без дотримання належного температурного режиму; порушення термінів та порядку проходження періодичних медичних оглядів працівниками, які готують їжу; закупка продовольчої сировини без документів.

У побуті серед причин домінують недотримання правил особистої гігієни та залучення до приготування страв випадкових осіб, які не проходять медичні огляди або є бактеріоносіями інфекційних хвороб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість отруєнь та кишкових інфекцій зростає щороку, більше 2 мільйонів людей у світі помирають внаслідок інфекційних захворювань та отруєнь. Із них понад 75% – діти до 14 років. Приблизна динаміка збільшення кількості захворювань становить 10-12% щорічно.

На території Кіровоградської області спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із вживанням продуктів харчування, протягом кількох останніх років не реєструвалося. Але кількість людей, які захворіли на гострі кишкові інфекції, збільшується. За поточний період року в лікувально-профілактичних закладах області було проліковано більше 1600 хворих на інфекційні гастроентероколіти та 130 - на сальмонельози.

Змінами чинного законодавства органам держсанепідслужби заборонено проведення будь-яких перевірок за дотриманням вимог санітарного законодавства на харчових об’єктах. Як результат цього збільшилась кількість скарг громадян щодо реалізації харчових продуктів з вичерпаним терміном придатності, без супровідних документів, що гарантують їх якість та безпеку. Найчастіше громадяни скаржаться на діяльність магазинів, продовольчих ринків, наявність великої кількості осередків стихійної торгівлі харчовими продуктами.

Профілактичні заходи, завдяки яким можна уникнути кишкових захворювань та отруєнь, в першу чергу повинні виконувати виробники, реалізатори харчів. Ці правила є досить простими і потребують лише відповідального ставлення до здоров’я споживача. Мінімізувати ризик, знизити тяжкість і небезпеку наслідків захворювання допоможе дотримання правил особистої та загальної санітарної гігієни на об’єктах і в побуті.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв