Здоров'я

Кіровоградців закликають остерігатись сказу і вчасно звертатись до лікарів

. 2009

У Кіровограді через безпритульного скаженого кота, від укусів і подряпин якого постраждало 16 осіб, склалася напружена епізоотична ситуація.

Тому всі мешканці міста, на яких нападають безпритульні тварини, мають бути насторожені щодо цієї особливо небезпечної інфекції, наголошує Кіровоградська СЕС.

Це пов’язано як із неможливістю встановити тварину, від якої заразився кіт, так і усіх тих чотирилапих, з якими він контактував. Цілком ймовірно, що щепленнями, проведеними ветеринарними працівниками міста у вогнищі сказу, охоплені не всі тварини.

- Вогнище сказу навіть після проведення там комплексу протиепізоотичних та медичних заходів профілактики залишається діючим, - говорить заступник головного державного санітарного лікаря області Т.В.Ланкмілєр. – Тому отримання нами нових повідомлень про укуси мешканців міста безпритульними тваринами є підставою для їх застереження: у всіх випадках нападів на них невідомих тварин, після чого на тілі залишилися ослинення, подряпини чи укуси, необхідно звертатися за медичною допомогою. Ступінь ризику інфікування може визначити лише лікар. І якщо він призначив антирабічні щеплення, то їх курс необхідно пройти в повному обсязі, щоб убезпечити себе від інфікування.

Нагадаємо, що сказ для людей і тварин – смертельно небезпечне захворювання.

Станом на 21 жовтня ц.р. ветеринарною службою проти сказу щеплено 133 тварини (88 котів та 45 собак), в тому числі 26 безпритульних (18 собак та 8 котів).

Проведення протиепідемічних заходів у вогнищі сказу триває.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама