Здоров'я

У Кіровограді триває благодійна акція збору крові для онкохворих дітей

. 2866

До 30 листопада в Кіровограді триватиме всеукраїнська благодійна акція збору крові для онкохворих дітей: "Врятуй дитині життя". Акція покликана зібрати запаси для дітей, котрі проходять курс лікування в місцевих онкологічних закладах.

 

Організатором акції є Жіночий реферантурний підрозділ всеукраїнської організації "Тризуб" ім. С. Бандери "Жіноча Січ". Підтримує й поширює цю акцію у Кіровограді місцевий осередок «Правого сектора».

«Коли хворіє дитина - це велике горе для батьків та усієї родини. Сучасна медицина далека від безкоштовної. Інколи батьки віддають останні гроші на ліки чи курс хіміотерапії. Також таким діткам постійно потрібно вливати донорську кров, за яку потрібно платити гроші. Тому ми хочемо спробувати зібрати запас крові, який будуть використовувати в процесі лікування дітей», – говорить  координатор акції в Кіровограді Олена Гончаренко.

В.о.керівника обласного осередку «Правий сектор»Євген Миценко наголошує, здача крові вважається теж благодійною справою, адже може врятувати життя дитині.

У Кіровограді акція проходитиме вперше, в Україні – вже втретє. У 2012 році вона відбувалась в Тернополі, у 2013 році її проводили в обласних осередках західного регіону. До акції вже долучилися:Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницьк, Полтава, Чернігів.

Здати кров у Кіровограді можна на Станції переливання крові, що знаходиться вул. Преображенська 88, працює з 8 до 12 годин.

Людині, котра хоче стати донором, достатньо зареєструватись за номером 097 186-39-59 й отримати від волонтерів акції детальну інформацію щодо подальших дій.

«Будемо вдячні, коли люди долучатимуться. Бо коли віддаємо кров дітям – рятуємо їх життя», – додала координатор.

Пам’ятка для донора
За три доби до процедури здачі крові не можна застосовувати аспірин і будь-які знеболюючі препарати . Необхідно відмовитися від прийому будь-якого алкоголю, включаючи слабоалкогольні напої, — за дві доби до здачі крові.
Відмовитися від жирних страв, а також від м’ясної і молочної їжі на користь каш, випічки і фруктів — не менше ніж за 12 годин до здачі крові, а краще за добу.

Здавати кров на голодний шлунок донорам не можна, тому необхідно поснідати дозволеними продуктами.
Курцям необхідно не палити не менше години до процедури забору крові.
Донором цільної крові можна стати не більше п’яти разів протягом одного року — проміжки між здачею крові повинні бути не менше 60 днів. Донорство тромбоцитів і плазми дозволено більш часто, проте не рекомендується частіше, ніж раз на місяць, оскільки організму потрібен час для повного відновлення.

Абсолютні протипоказання для здачі донорської крові:
СНІД/ВІЛ
Будь-вірусний гепатит, незалежно від того, гостра форма, хронічна або тільки згадка в анамнезі.
Туберкульоз в будь-якій стадії.
Будь онкологічне захворювання в будь-якій стадії.
Будь-яке захворювання крові та/або будь-які порушення в складі крові, виявлені при біохімічному аналізі.
Тимчасові протипоказання для здачі донорської крові:
ГРВІ, після повного одужання від яких повинно пройти не менше місяця.
Видалення зубів та інші хірургічні стоматологічні маніпуляції, після чого повинно пройти не менше десяти днів.
Щеплення, після яких, залежно від виду вакцини, має пройти від десяти днів до одного року.
Процедури голкорефлексотерапії, нанесення татуювання або пірсинг будь-яких ділянок тіла — після цих процедур повинно пройти не менше року.
Вагітність у будь-якому з триместрів, а також годування малюка грудьми — після пологів повинно пройти не менше року, а після закінчення лактації — не менше трьох місяців.
Менструація і тиждень після її закінчення.
Донорську здачу крові краще не планувати у періоди сильної емоційної напруги або суттєвих фізичних навантажень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама