Здоров'я

У Кіровограді відкрили реконструйоване опікове відділення (ФОТО)

. 3518

У Кіровоградській обласній лікарні відремонтували опікове відділення. Урочисте відкриття відбулось сьогодні за участі керівництва області та лікувального закладу.

 

Ремонт у відділенні тривав з червня цього року. Загальна вартість об'єкту склала 3,9 мільйонів гривень. Будівельні роботи проводились ТОВ "Будмаш-Центр".

Опікове відділення у Кіровоградській обласній лікарні працює з 1973 року, цілодобово приймаючи пацієнтів із термічними травмами: опіками, обмороженнями, наслідками подібних травм. Це єдине в області відділення, де працюють 2 лікаря-комбустіолога, які мають сертифікати з хірургії та спеціалізовані по комбустіології За рік у відділенні отримує спеціалізовано допомогу в середньому близько 500 пацієнтів, значна частина яких - діти.

Після ремонтних робіт відділення так само зможе одночасно лікувати 30 пацієнтів. Головним досягненням при реконструкції відділення стала поява двох операційних відділень, що дасть змогу окремо надавати допомогу пацієнтам з різними видами травм. Особливість операційних полягає в тому, що вони є першими в області, де застосували антистатичне покриття підлоги, аби під час замикань уникнути ураження медика та пацієнта.

"Ми повністю зробили ремонт по всім стандартам. Раніше в нас була одна операційна, і це було порушенням санітарних норм, адже ми тут оперували і дітей, і дорослих. У ній ми обробляли гнійні рани, опіки. Потім нам доводилось довго стерилізувати, кварцувати, вимивати аби пацієнти і самі лікарі не мали заражень й інфікування від інших пацієнтів", - пояснює головний лікар Кіровоградської обллікарні Лариса Андреєва.

У відділенні також є палати інтенсивної терапії, одна з яких індивідуальна, дві дитячі палати, перев'язочні, їдальня для хворих, вбиральні, приміщення для лікарів та медсестер. Усі вони, після ремонту, мають кращі умови для перебування пацієнтів.

"Відділенню 40 років уже і за весь час ремонту не було, тож ми чекали цього щонайменше 30 років. Нормальних умов для перебування пацієнтів тут не було: мали трохи підфарбовані стіни, погані підлогу і стелю, неналежну сантехніку. Це відділення давно потребувало ремонту. Сучасне лікування - це не тільки люди, а й технології та обладнання. На сьогоднішній день ми зможемо лікувати пацієнтів так, як того вимагають світові стандарти", - розповідає Станіслав Сидоренко, заступник головного лікаря з хірургії.

Незважаючи на те, що кілька років тому було закуплено значну кількість нового обладнання, наразі є потреба і в цьому. Зокрема з обладнанням для операційних. Цю проблему обласна влада обіцяє вирішити у 2016 році.

Фото Світлани Дубини

Поширюйте

Коментуйте


Реклама