У Кіровограді бракує препаратів для дітей з гемофілією

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 2562


Малому кіровоградцю Владику Дяченку, хворому на гемофілію, не вистачило життєвонеобхідного препарату, що вводиться при травмуванні людей з такою хворобою. Хлопчика в суботу доправили до лікарні через розпухлий суглоб, однак замість повної дози препарату ввели лише половину, запевняє мама дитини Марина Дяченко.

 

 

"Ми сьогодні приїхали з лікарні. Нам не вистачило флакона фактора. Нам лікар сказав, щоб наступні 3 місяці ми були обережні, бо протягом цього часу жодних поставок не буде. У Владика надломався зуб, ми вже маємо їхати до стоматолога, але нам заявили, що треба це відкласти, оскільки немає фактора і без нього нічого не робитимуть. Ми залишились без препарату. Нам ввели лише один флакон "Октанату" VIII фактор 250 - це половина нашої дози. Плюс капали траниксамову кислоту, але у порівняні з фактором, це крапля в морі", - розповіла Марина Дяченко.

Купити такі препарати в аптеці неможливо, говорить Марина. Їх закупка відбувається за рахунок держбюджету в рамках програми "Централізована закупівля лікарських засобів для дітей, хворих на гемофілію типів А та В, або хворобу Віллебранда". У Кіровограді, згідно з офіційними відповідями департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА, станом на 1 грудня 2015 року на диспансерному обліку в дитячого лікаря-гематолога перебуває 19 дітей. Травмуватись дитина з гемофілією може у будь-який момент, однак препаратів, боїться Марина, у потрібний момент не буде.

Директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко запевняє, якби препарату не було, про проблему починали говорити вголос і самі лікарі чи посадовці.

"Зараз наявні декілька доз фактора VIII. Як повідомив мені головлікар дитячої лікарні, жінці не відмовляли у препараті. Якщо вони звернуться до лікаря, їм нададуть необхідну допомогу з використанням фактора. У нас немає запасу на 2 роки, але зараз ми можемо надати допомогу хворим на гемофілію. У наступному році ми отримаємо поставку, сподіваюсь, у повному обсязі. Не гарантую, що поставка прийде 1 січня, але заявка зроблена. Проблема є в тому, що ми не знаємо коли саме отримаємо препарати, але це вже питання до МОЗу", - повідомив "Гречці" Олег Рибальченко.

Посадовець пояснює, замовлення препаратів робиться з розрахунком не на одного пацієнта, а на середню кількість людей, які його потребують. Потребу препаратів для гемофіліків обраховують лікувальні заклади за поданням лікарів-гематологів. Опісля інформацію узагальнює департамент охорони здоров'я Кіровоградської ОДА і передає на міністерство.

"Ми на рахуємо препарати на кожного пацієнта. Ми беремо середню суму кількості пацієнтів, враховуючи їхнє перебування в лікувальних закладах, частоту використання ними препаратів. Таким чином ми більш-менш захищені від того, що комусь не вистачить запасу. У нас немає замовлень під кожного пацієнта", - поянює Олег Рибальченко.

Напруження навколо препаратів, які закуповують за рахунок державних програм, може знизитись наступного року, адже в умовах децентралізації подібні препарати можна буде закуповувати за рахунок місцевих бюджетів.

Світлана Дубина

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
+3 # Олена Ф 16.12.2015, 10:59
Забезпечити препаратами хворих на гемофілію може тільки держава, вартість препаратів є дуже великою. Щоб у дитини не виникало спонтанних крововиливів, потрібно вводити постійно, 2-3 рази на тиждень, фактор. Окрім загального фінансування кожна область повинна додавати місцеве бюджетне фінансування, залежно від того, скільки проблемних пацієнтів є в області. А це Кіровоградська обласна державна адміністрація не робила?!!! Питання- чому? Також не зрозуміло чому не роблять розрахунок під кожного пацієнта…
Цитата
 
 
+4 # Тамара 16.12.2015, 09:49
Нажаль ситуація з гемофілією є критична по всі Україні.МОЗ більше ніж пів року тянув,а потім дитячу гемофілію передав міжнародним організаціям і відхристився, що це не вина моз, що немає припаратів,а міждународники не закупили.А обласні адміністрації по більшості регіонів не виділяли кошти на гемофілію ось і майже по всій Україні така ситуація як в цій сім*ї,просто одиниці батьків про це говорять открито не бояться,а наша держава потрохи дітей гемофіліків навмисно робить глибокими інвалідами.А з приводу розрахунків на кожну дитину повино вистися індивідуальні розрахунки тому що гемофілія поділяється на групи і кожна група гемофілії лікується по різному.Дуже велике прохання до лікарів не гнобіть таких батьків які добиваються своїй дитині лікування, а підтримуйте їх .
Цитата
 
 
+3 # Дяченко 15.12.2015, 19:30
Досить розповідати про те що все добре і препарати є. Їх не має, вчора ми приїхали з лікарні, і у віділенні на всіх Гемофіліків а це 19 чоловік, залишився Один флакон 250 одниниць, це для Одного Гемофіліка до 5 років і на один раз, це один укол, а як бути з більшістю? Як нам бути з нашими зубами які постійно треба лікувати? Адже в нас проблеми з ними і вже було дві операції з цього приводу?! І фактор нажаль замінити ні чим можна, можна лише внутривенно вводити Траніксамову кислоту для того щоб припинити кровотечу, але це не сильно допоможе. Лікарі тут непричем, і головий лікар теж, це не від них залежить, адже це робится в МОЗ+ область, але ліків Не має...
Цитата
 
 
+3 # Валентин Джоган 15.12.2015, 18:30
Ситуація з людьми хворими на гемофілію в Україні є критичною, допомогти може тільки держава.. Шановні можновладці прошу вас дослухатися до нашого болю, адже тільки тоді сильна країна, коли здоровий її народ.. Чи не так?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв