Здоров'я

Важкохворому хлопчику з Кіровоградщини потрібна допомога

. 2719

Десятирічний Ростик півтора року мужньо бореться з важкою хворобою. Хлопчик вже переніс більше сорока курсів хіміотерапії. Більша частина його життя проходить у стінах гематологічного відділення дитячої обласної лікарні. Замість дитячих пригодницьких романів Ростик читає свої недитячі діагнози: Т-лімфобластна лімфома, Вірусний гепатит (В, С), Вторинний імунодефіцит.

 


- Гепатитом хлопця «обдарували» вже у процесі лікування в лікарнях. Халатність медиків принесла нову біду, - пише на сторінці у фейсбуці «Діти Героїв України» волонтер Мілана Клименко.

Раніше з ним поруч завжди були і мама і тато. Тепер тільки мама. Папа Ростика на війні. Наша держава не порахувала можливим дати батькові важкохворої дитини можливість піклуватися про сина і заробляти на постійно необхідні дорогі ліки. Мама хлопчика з липня тепер сама справляється, намагаючись розподілити пенсію між купівлею ліків та їжі. Про решту і не мріє.

- Сім'я у вкрай тяжкому становищі. У хлопчика навіть немає зимового взуття та одягу. А ще, до нього не прийшов Святий Миколай цьогоріч. І Ростик дуже засмучений, адже інтернет сповнений радістю інших дітей і рясніє фотографіями чужих подарунків, - йдеться у повідомленні. - А Ростик так старався весь рік бути добрим і хорошим. Він ніколи не не скаржився, не боявся крапельниць і уколів. Не ледарювати навіть на лікарняному ліжку. Хлопчик вишивав бісером картини та ікону, створював казкових істот з орігамі. Тепер не вишиває і не творить, для покупки матеріалів просто немає фінансових коштів. Готував салат в лікарні і пригощав дітлахів. Він завжди намагається підбадьорити і порадувати дітей поруч. Читає і вчився.

Ростик знає, що переможе хворобу, вивчився неодмінно на лікаря, на хірурга, і сам буде рятувати дитячі життя. Адже він, як ніхто інший розуміє, що потрібно маленьким пацієнтам для зцілення, і яка ціна життя, і чим чревата недбалість лікарів і медсестер, і скільки коштує порятунок людського життя у нашій країні.

- Ми не можемо навчити людей у військкоматі справедливості, людяності та співчуття, медпрацівників відповідальності та акуратності, ми не можемо повернути Ростику папу в момент, коли він найбільше потрібен синові. Але, ми можемо подбати про маленьку людину з великим серцем, поки його батько захищає нас і наших дітей. Ми можемо повернути Ростику віру в чудеса і добрих чарівників. І віру в те, що він заслуговує найкращих подарунків, - пише Мілана Клименко.

Ростик марить конструктором Лего, але розуміє, що мама повинна купувати для нього ліки, тому навіть не сподівається його отримати. Мама ж думає про те, що якщо у Ростика буде зимовий одяг та взуття, то він зможе, коли дозволить лікар, вийти на вулицю, вдихнути морозне повітря, зліпити сніжку, порадіти зими, відчути життя поза лікарняними стінами.

Допоможіть Ростику і його мамі виконати їхні мрії, адже зараз час творити дива не тільки для своєї родини, а й для тих, хто просто живе поряд і чиє життя можна зробити хоч трішки радіснішим і щасливішим.

Номер картки в Приватбанку 4731 2171 0532 3644 (Смельняк Мілана Вікторівна).

Поширюйте

Коментуйте


Реклама