На Кіровоградщині сплачують десятки сотень доларів благодійних внесків у медзакладах - активісти

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 831


Лікарі скаржаться на хронічне недофінансування медзакладів, а пацієнти не знають, куди витрачаються їхні благодійні внески. Як зробити благодійність у лікарнях Кіровоградщини прозорою? Відповідь на це питання шукали громадські активісти КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки міжнародного фонду «Відродження», озвучивши її 26 лютого під час засідання Громадської пацієнтсько-лікарської ради.
Питання поборів у лікарнях неодноразово озвучувалося громадськістю, однак конкретних шляхів його вирішення ніхто не запропонував. Відстоюючи права пацієнтів це питання стало одним із пріоритетних серед учасників Громадської пацієнтсько-лікарської ради.

- Кожен другий кіровоградець вважає медицину платною, а кожен четвертий сплачує благодійні внески до лікарняних кас. У 2013 році сума благодійних пожертв у п’яти закладах охорони здоров’я Кіровоградщини склала понад сто сорок тисяч доларів, - заявив експерт Кіровоградської мережі ЛЖВ Володимир Бочаров-Туз, спираючись на результати єдиного незалежного дослідження стану прозорості надходжень та використання неформальних платежів, проведеного у 2013 році Інститутом аналітики та адвокації у партнерстві з Кіровоградською мережею ЛЖВ.

Пацієнти хочуть знати: куди витрачаються їхні благодійні внески, тому експерти Кіровоградської мережі ЛЖВ запропонували свій механізм: підписати угоди про співробітництво між лікувальним закладом та благодійною організацією; видати наказ департаменту охорони здоров’я або обласної державної адміністрації «Про встановлення форм та порядку звітування благодійних організацій і лікувально-профілактичних закладів про порядок та шляхи використання благодійних пожертв»; встановити термінали з метою налагодження системи автоматичної сплати благодійних внесків особою.

Обговоривши з посадовцями, медиками та присутніми громадськими активістами питання благодійності у закладах охорони здоров’я, присутні підтримали пропозицію експертів Кіровоградської мережі ЛЖВ. А саме - створити робочу групу з питань протидії явищу неформальних платежів та запровадження прозорих і підзвітних механізмів діяльності благодійних організацій на території закладів охорони здоров’я.

Прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв