Здоров'я

Чорнобильці просять створити спеціалізоване відділення у медзакладі Кіровограда(ФОТО)

. 2277

В рамках підготовки відзначення 30 -ї річниці з дня аварії на ЧАЕС у Кіровограді відбулась зустріч міського голови з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. На зустрічі були присутні керівники управлінь та відомств.

Ліквідатори розповіли про свої проблеми та послухали відповіді на них. Левова частка скарг стосувалася медичного забезпечення чорнобильців у місті Кіровограді та області.
Чорнобильці запевняють, що в більшості лікувальних закладах міста та області з ліквідаторів вимагають гроші та аналізи та дослідження.

Зокрема, в онкодиспансері відмовляються безкоштовно обслуговувати чорнобильців, посилаючись на те, що необхідне обладнання не належить лікувальному закладу, а знаходяться у власності приватних структур, які орендують приміщення в комунальному закладі.

Андрій Райкович повідомив про те, що всі кошти з міського бюджету, передбачені на забезпечення чорнобильців будуть використані за призначенням.

Під час зустрічі озвучили інформацію про те, що в місті Кіровограді близько 2 000 учасників ліквідації на ЧАЕС І-ІІ категорії( 1340 ліквідаторів в Подільському і близько 600 людей в Фортечному районах). Ліквідатори внесли декілька пропозицій відкрити на базі одного з лікувальних закладів відділення, що обслуговувало б учасників ліквідації аварії.

Чиновники від медицини запевняють, що створення нових відділень чи лікарень на сьогодні не можливе, оскільки в рамках медичної реформи лікувальні заклади області та міста оптимізуються та закриваються.

«Ліквідовуються спеціалізовані медичні заклади, які обслуговують правоохоронців, шахтарів тощо, тому створити окреме відділення для Чорнобильців створити ми не можемо», - повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я КМР Лариса Кудрик.

«Якщо вас не почув лікар і вимагає з вас гроші, то йдіть до керівника медичного закладу. Якщо і він не почув - йдіть до міського чи обласного управління охорони здоров'я», - повідомила Наталія Горбенко, заступник начальника обласного управління охорони здоров'я.

Андрій Райкович пообіцяв провести нараду з представниками медичних закладів міста, прорахувати всі кошти, виділені на лікування ліквідаторів та виробити алгоритм роботи, за яким можна буде найкраще надавати медичну допомогу чорнобильцям.
"Ми зробимо адміністративно і доповімо вам, що зроблено", - заявив Райкович.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама