Здоров'я

Туберкульоз: міфи і правда

. 2599

Від захворювання на туберкульоз ніхто не застрахований. Фахівці Кіровоградської мережі ЛЖВ розвіюють найпоширеніші міфи. Про це інформує прес-служба Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

 

МІФ. Туберкульоз – хвороба бідних і малозабезпечених.

Правда. Паличка Коха заражає, як бідних, так і багатих. Стреси, вживання алкоголю, наркотичних речовин, ведуть до зниження захисних сил організму та сприяють розвитку захворювання. Потрібно якісно та регулярно харчуватися, уникати стресових ситуацій.

МІФ. Люди, які хворіли на туберкульоз, не захворіють знову.

Правда. Люди, які хворіли на туберкульоз, і одужали, повинні уважно ставитися до свого здоров’я. Хвороба під дією певних чинників, може повернутися.

МІФ. Захворіти на сухоти можна лише при контакті з хворою людиною на туберкульоз.

Правда. Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом. Тому здорова людина може заразитися не лише при контакті з хворим, а й в громадському транспорті, магазині, на вулиці.

МІФ. Якщо в організмі людини є паличка Коха, вона захворіє.

Правда. В Україні мікобактерією туберкульозу інфіковано 98% населення. З них у 10% розвивається захворювання.Якщо в людини ослаблена імунна система, збудник буде розмножуватися і викликати хворобу. Тому треба дбати про своє здоров’я, тоді імунна система триматиме збудника у «кулаку».

МІФ. Людина, яка відчуває себе доволі непогано, вважає себе здоровою.

Правда. Люди не часто задумуються над причинами втоми чи нездужання. Тому потрібно «прислухатися» до свого організму. Ранні ознаки туберкульозу: втрата маси тіла, слабкість, пітливість (особливо вночі), зниження працездатності та апетиту. Дані симптоми можуть вказувати й на інші хвороби, тому варто пройти медичне обстеження.

МІФ. Рентген-обстеження шкідливе.

Правда. При флюорографічному обстеженні легень променеве навантаження – мінімальне. Початкові стадії туберкульозу не мають виражених клінічних проявів, тому виявити їх можна при своєчасному рентгенологічному обстеженні. Необхідно раз чи двічі на рік робити флюорографічне обстеження легень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама