Здоров'я

На Кіровоградщині зареєстровано випадок захворювання на ботулізм

. 1805

Мешканка одного з населених пунктів Добровеличівського району після вживання м’ясного паштету домашнього приготування потрапила до обласної лікарні. Про це повідомляє прес-служба головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області.

 

Вона була госпіталізована до інфекційного відділення обласної лікарні з ознаками ангіни - почервонінням та сухістю слизових оболонок ротової порожнини, утрудненим ковтанням та порушенням зору - не чітке зображення предметів, „сітка” перед очима. На шосту добу після появи перших ознак захворювання було встановлено діагноз - ботулізм.

Протиботуліністична сироватка, яка є специфічним лікуванням, не вводилась через її відсутність в ЛПЗ. Перебіг хвороби легкий, дівчина продовжує лікуватись. Ботулізм підтверджений лабораторно.

Захворювання було спричинене вживанням м’ясного паштету домашнього приготування, в якому накопичився токсин збудника ботулізму (Clostridium botulinum). Можливими обставинами, що сприяли виникненню захворювання, стали порушення умов обробки м’ясної сировини та недостатня її температурна обробка, порушення умов зберігання паштету в домашніх умовах.

Це перший випадок захворювання в області цього року. В 2015 році на ботулізм захворіло четверо дорослих, всі пролікувалися та були виписані додому. Торік перший випадок захворювання також був зареєстрований у березні, джерелом інфекції стали домашні консервовані абрикоси.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама