Здоров'я

Через укуси комарів у Кіровограді двоє людей отримали паразитів

. 2358

У березні у двох жителів Кіровограда виявили захворювання на дирофіляріоз, захворювання, спричинене паразитуванням нематоди в організмі людини. Про це повідомляє Головне управління Держсанепідемслужби у Кіровоградській області.

 

Зараження людини відбувається під час укусу комара, який інфікувався від хворої тварини – собаки, кота.
Джерелом зараження можуть бути також інші хворі домашні та дикі м’ясоїдні тварини. А переносники захворювання – комарі родів Анофелес, Аедес тощо.
Торік на Кіровоградщині було зареєстровано два випадки дирофіляріозу – у мешканців Гайворонського і Долинського районів. У 2014 році – шість випадків: захворіли четверо кіровоградців і двоє олександрійців.
З моменту інфікування людини до появи в неї пухлини минає зазвичай один місяць, але може бути й до двох років. Клінічні прояви захворювання залежать від локалізації паразита і можуть бути досить різноманітними. Хворі скаржаться на головний біль, загальну слабкість, нудоту, наявність болючої «пухлини», свербіж, пересування паразита під шкірою, сльозотечу, набряк повік, зниження гостроти зору, відчуття пересування чужорідного тіла. Часто пацієнтові доводиться звертатися до багатьох лікарів – окулістів, хірургів, дерматологів, урологів, онкологів і т.д., поки йому встановлять правильний діагноз.
Профілактика цього захворювання полягає насамперед в захисті від укусів комарів за допомогою спеціальних москітних сіток для вікон і дверей, а також хімічних засобів (аерозолів, інсектицидів). Необхідно також вчасно виявляти і лікувати заражених тварин.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама