Здоров'я

Кіровоградщина на восьмому місці за отруєнням грибами і ботулізмом

. 1769

Торік Кіровоградщина зайняла восьме місце серед областей України за кількістю постраждалих від отруєнь дикорослими грибами та хворих на ботулізм.
Такі дані Державного закладу „Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України”, повідомляє Держсанепідемслужба у Кіровоградській області.

За інформацією цієї установи в Україні в 2015 році зареєстровано 148 постраждалих від отруєнь дикорослими грибами, з яких 17 осіб померли. Серед регіонів країни наша область за кількістю постраждалих від грибних отруєнь зайняла восьме місце, розділивши його з Полтавщиною. Торік на Кіровоградщині зареєстровано чотири випадки отруєнь грибами з шістьма дорослими потерпілими. Двоє з них померли. Під час збору анамнезу в хворих з’ясувалося, що одна їх половина вживали невідомі гриби, а друга - молоді піддубовики, сироїжки. За заключними діагнозами четверо людей отруїлися блідою поганкою. Випадки були зареєстровані на двох адміністративних територіях - в містах Кіровограді та Олександрії.

Захворювання на ботулізм у 2015 році зареєстровано у 139 потерпілих, шестеро з яких померли. Наша область зайняла також восьме місце в країні по кількості осіб, які захворіли, розділивши його з Донецькою, Закарпатською, Харківською та Чернівецькою областями. На ботулізм захворіло четверо дорослих. Летальних випадків не було. Ботулізм був зареєстрований в Олександрійському, Олександрівському, Долинському та Вільшанському районах. У березні 2016 зареєстровано випадок захворювання у жительки Добровеличківського району. Причиною став домашній м’ясний паштет.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама