Здоров'я

На Кіровоградщині бракує ліків для онкохворих дітей, але допомагають волонтери

. 1884

  На щопонеділковій нараді у Кіровоградській облдержадміністрації Сергій Кузьменко зазначив, що через нещодавні зміни уряду, на Кіровоградщині бракує ліків для онкохворих дітей. "Гречка" вирішила дізнатися, яка ситуація наразі скалалася з препаратами для онкохворих дітей, чи дійсно існує загроза у їх нестачі.

"На цей час діти забезпечені ліками. На сесії, яка відбудеться 20 травня, додатково планується за рішенням голови ОДА та обласної ради виділити триста тисяч гривень, ці кошти дозволять забезпечити ліками онкохворих дітей на два наступні місяці. А потім будемо очікувати централізованої доставки ліків. Є дві позиції препаратів, на яких немає реєстрації від фірми і вони відсутні в Україні. Але наразі ці препарати замінюються на інші", - прокоментував директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

"У нас наразі відсутні колонієстимулюючі препарати,відсутні протирвотні препарати, немає деяких препаратів для лікування лейкозу, немає доксорубіцин. Препарати закінчилися. Нам область купувала і ми їх використали, бо дуже багато дітей. Найближчим часом обласна влада планує надати кошти для закупівлі тих ліків, яких зараз невистачає. Ми знаходимося у очному відділенні лікарні, на сьогодні у відділенні 23 дитини, з яких 17 отримувало хіміотерапію. Зараз питанням нестачі ліків займаються волонтерські організації. Тобто якщо ми дитині розраховуємо якусь хіміотерапію, а препаратів немає, батьки звертаються до волонтерів і вони нам присилають",-повідомила в.о. гематологічного відділення дитячої обласної лікарні Наталія Бойченко.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама