Здоров'я

"Помічнянську лікарню" чекає реорганізація: пацієнти проти

. 3970

На сайті Добровеличківської районної ради з’явився проект рішення про Про створення єдиного медичного простору Добровеличківського району та оптимізацію закладів охорони здоров’я.

Проект передбачає припинення в результаті реорганізації комунального закладу «Помічнянська лікарня» шляхом приєднання до Добровеличківської ЦРЛ та створення «Помічнянського лікувально-діагностичного центру Добровеличківської ЦРЛ».

Передбачається, що до серпня за однією адресою функціонуватиме “Помічнянський лікувально-діагностичний центр Добровеличківської ЦРЛ” (тут працюватиме 30 працівників) та “Помічнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини”

Це стривожило громаду Помічної. Містяни вважають, що фактично це не реформування, а ліквідація лікарі.

«Передбачається скорочення більше 110 осіб, бо на разі в лікарні працює 140 чоловік, а проект так званої оптимізації, запропонований головою Добровеличківської районної ради, передбачає штат у кількості 30 чоловік.» - пише «Гречці» мешканка Помічної Ніна Пішкун, - «У чому полягає небезпека такого рішення? По-перше, місто з населенням 9 тисяч може залишитися без належного медичного обслуговування, зокрема проект районної ради не передбачає посаду педіатра, в місті де більш ніж 1,5 тисячі дітей. Працівники залізничних підприємств міста, ризикують залишитися без можливості проходження регулярних медичних оглядів, що є необхідною умовою роботи на залізниці. Відстань до Добровеличківської районної лікарні з Помічної становить 30 кілометрів, швидка допомога по жахливих дорогах можна доїхати не менш ніж за годину, чи встигнуть надати допомогу людині у випадку травми на залізниці?!»

Помічнянці вважають, їх медзаклад підпав під реорганізацію для того, щоб не скорочувались місця у Добровеличківській ЦРЛ. Людей обурює і те, що у Помічній і населення більше ніж у райцентрі, а реорганізують саме їх медзаклад.

«Цинізм ситуації полягає в тому, що 70 % Добровеличківського районного бюджету формується з відрахувань, що надходять з заробітних плат помічнянських залізничників. Тобто і Добровеличківська районна лікарня, і Добровеличківська районна рада, і райдержадміністрація утримуються коштом помічнянців. Так триває впродовж багатьох десятиліть, і замість подяки, в Помічної тепер забирають найнеобхідніше – лікарню.» - розповідає жінка.

КЗ «Помічнянська лікарня» це колишня залізнична лікарня, яка була передана у 2015 році на баланс міста Помічна розпорядженням Кабінету Міністрів України, та у 2016 році ,у зв’язку зі змінами до законодавства, лікарня мала бути тільки у власності району, в іншому випадку не було правових підстав для її фінансування, оскільки люди (працівники лікарні) могли залишитися без заробітної плати, Помічнянська міська рада своїм рішення передала лікарню у спільну власність територіальних громад району. Але в своєму рішенні депутати Помічнянської міської ради зазначають, що лікарню вони передають району тимчасово, а саме до моменту утворення Помічнянської громади, а також передають лікарню, як юридичну особу, без права ліквідації, реорганізації, скорочення штату.

Зараз місто Помічна знаходиться на завершальному етапі процесу формування об’єднаної територіальної громади. Є рішення сесій міста і села Помічна про утворення громади, є розпорядження голови ОДА, про те, що такі рішення відповідають Конституції і законам України, є клопотання голови ОДА до ЦВК про призначення перших виборів у Помічнянській громаді.

«Медичний заклад у Помічній буде існувати. Наше бачення попереднє, що там буде збережено денний стаціонар, поліклініку і первинку. Тобто для мешканців нічого не зміниться. Вони ходитимуть до тих лікарів, що і раніше. А який формат оберуть для функціонування цього закладу, будемо розглядати безпосередньо на місці. А от скільки буде ліжок – це питання делікатне. Позиція нашого департаменту зберегти всі робочі місця для медпрацівників і не принципово, з якого рівня буде відбуватися фінансування.» - прокоментував «Гречці» ситуацію керівники департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

13 травня об 11.00 в приміщенні Міського палацу культури у Помічній відбудуться громадські слухання з питання функціонування медичного закладу за участі керівництва департаменту охорони здоров’я.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама