Здоров'я

Міністерська комісія пропонує у Кіровограді об'єднати пологові, але лишити жіночу консультацію (ФОТО)

. 2709

Сьогодні у Кіровоградській міській раді фахівці "Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України" оголосили про результати проведеного аудиту двох пологових будинків міста –№1 та пологового №2 ім. Святої Анни, оскільки пологові будинки хочуть об'єднати у рамках оптимізації галузі охорони здоров'я міста.

 

На прес-конференції були присутні представники пологових будинків, лікарі, депутати міської ради та громадськість міста.

Перевірка закладів розпочалась від учора, але фахівців додали, що зі вказівок МОЗ вони вивчали питання пологових близько двох тижнів.

За словами в.о директора інституту Геннадія Слабкого у Кіровоградська область одна із перших в Україні, де був відкритий перинатальний центр ІІІ рівня надання медичної допомоги. При цьому директор зупинився на проблемах надання перинатальної допомоги у Кіровограді. Найперша - це відсутність перинатального центру ІІ рівня надання допомоги жінкам з гінекологічних ускладненнями, друге - відсутність закладу для виходжування недоношених, хворих новонароджених дітей та надлишкова забезпечення стаціонарних гінекологічних ліжок.
"Небагато міст і обласних центрів в України, які мають такі проблеми",- зазначив фахівець.
Крім того, у місті ускладнена ситуація щодо проведення діагностики новонародженим дітям та вагітним жінкам у вихідні та святкові дні.

"Мене вразила відсутність комп'ютеризації у пологовому №2 і практична відсутність її у пологовому №1. Це відіграє надзвичайне значення як в клінічному процесі, так і в процесі управління", - зазначив Слабкий. Також він виділив питання великого кадрового забезпечення адміністративно-господарського апарату закладу та зменшення потоку молодих спеціалістів у закладах.

Далі фахівець зупинився на структурі пологових будинків. У пологовому №1 90 ліжок акушерських, 20-гінекологічних. У пологовому №2 - 30 акушерських і 60 гінекологічних. Тобто переважають ліжка гінекологічного спрямування, а не пологового, як це має бути. При цьому у першому закладі 5 пологів на добу, а у другому - двоє. Тобто, за словами фахівця, кошти на оплату цілодобового чергування лікарів при такій кількості пологів витрачають нераціонально.

Комісія аналізувала й господарську структуру цих медзакладів, де повторюються послуги харчоблоку та пральні.

"Перший пологовий в рік на утримання будівлі харчоблоку та заробітної плати, це без продуктів та миючих, витрачає 191 тисячу, другий-176 тисяч гривень. На утримання пральні перший пологовий - 48 тисяч, другий – 153 тис грн. Тобто медичні послуги дублюються в межах 300 тисяч гривень", - наголосив Слабкий. Тобто вцілому по закладах бюджетні кошти, забезпеченість ліжкомісцями використовується нераціонально.

З проведеного аналізу комісія неупереджено надала рекомендації щодо об'єднання медзакладів. Що в свою чергу приведе до надання якісної цілодобової допомоги жінкам та дітям, про проблеми яких фахівець зазначав вище. До того ж члени комісії додали, що медпрацівники не витратять робочі місця. Це може позначитися лише на працівниках адміністративно-господарського устрою, оскільки їх послуги дублюються.

"Структура пологового будинку №1 повністю відповідає стандартам перинатального центру другого рівня. Це дасть змогу підвищити якість надання медпослуг як жінкам, так і дітям", - додав фахівець.

Крім того, Слабкий зазначив, що у ході проведення перевірки вони рекомендуватимуть у звітній довідці залишити у пологовому Святої Анни жіночу консультацію, що створить умови для комфортного надання послуг жінкам того району.

Враженнями від прес-конфернеції на своїй сторінці у Фейсбук поділився активіст благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" та член пацієнтської ради Володимир Бочаров-Туз:
«Пологовий будинок 2 ми фактично втратили!
Але набули досвіду і такі висновки:
1. У Кіровограді немає аналітичної організації, здатної аналізувати медичну і бюджетну сферу.
2. Медзаклади погано працюють з журналістами, і не вміють працювати "з цифрами" доводячи свою ефективність.
3. Депутати, навчилися виступати "від імені всієї громади" і не навчилися працювати з цифрами, для переконливої аргументації.
4. На регіональному рівні відсутній майданчик для діалогу між владою, громадськістю та лікарями для вирішення подібних питань.
5. Ефективність розтрати грошей, зекономлених на видалення пологового будинку №2 гарантувати ні хто не може.»

Поширюйте

Коментуйте


Реклама