Здоров'я

На Кіровоградщині створять максимум три госпітальні округи

. 3989

Результати аналізу руху пацієнтів областю показали, що на Кіровоградщині можна створити два округи: на базі Кіровограда та Олександрії.


Таку інформацію під час апаратної наради озвучив начальник департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

 

Мета створення госпітальних округів -надання якісної допомоги пацієнту. Це специфічна функціональна одиниця, яка формуються так, аби пацієнт в межах 60 км чи протягом однієї години міг отримати медичну допомогу вторинного рівня.

Округи мають бути створені до 1 січня 2017 року. Обговорення проектів округів ще будуть відбуватись в районах. Ймовірно, в області працюватиме щонайбільше 3 округи, адже початкова ідея створити в області 8 округів, неможлива в реалізації, пояснив Олег Рибальченко.

До Кіровоградського округу мають увійти лікарня швидкої меддопомоги, пологовий будинок , міська лікарня обласного центру, Кіровоградська ЦРЛ. До Олександрійського – міська лікарня Олександрії, Олександрійської ЦРЛ.

До жодного з округів не ввійдуть західні райони. У Новоархангельський і Добровеличківський райони, які могли б утворити третій округ, пацієнти не поїдуть через відсутність якісної матеріальної бази. У той же час Голованівський та Ульянівський райони їздять лікуватись до Уманя чи Первомайська, а утворити округ можна лише в межах однієї області.

"Створення госпітальних округів - це не позиція руйнуваня існуючої мережі закладів. Центральні районні лікарні залишаться, але найпотужніші з них стануть закладами інтенсивного лікування й фінансуватимуться за рахунок державного бюджету", - пояснив Олег Рибальченко.

У департаменті також говорять, що створення округів дасть можливість оптимізувати витрати на існуючі заклади. Для прикладу, на території області є центральні районні лікарні, де є пологові ліжка, а немає жодного акушер-гінеколога. Водночас ліжка фінансуються. Подібна ситуація зі стаціонарними ліжками: пацієнти намагаються не залишатись у закладі на ніч, тож вже у вечірній і нічний час відділення порожніють, однак персонал і харчування оплачуються з бюджетів ніби вони працюють на повну.

Створені округи матимуть пріоритет в отриманні медичної субвенції та медобладнання з держбюджету.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама