Здоров'я

Як вберегтися від наслідків спеки на здоров'я

. 2098

Спека в Україні набирає обертів. Саме час згадати про небезпеки , які підстерігають людський організм у даний період, а також ознайомитися із методами їх профілактики.


Отож, 3 основні небезпеки, які підстерігають нас спекотним літом.

Перше -тепловий удар.

Перегрів заробити набагато легше, ніж багатьом з нас здається. Тому дуже важливо у спекотні дні контролювати своє самопочуття. Симптомами теплового удару є: запаморочення, сильна слабкість, головний біль, сплутаність свідомості, дезорієнтація. Якщо ви відчуваєте щось подібне або помітите схожі симптоми в іншої людини, необхідно терміново викликати швидку. Насамперед необхідно перенести (якщо той не може стояти на ногах) в прохолодне місце, обтерти прохолодною водою і дати випити якомога більше води.

Профілактика теплових ударів:
• Варто одягатися у просторі речі світлого тону;
• Тренування краще планувати на ранок або вечір
• Пити багато води - від 1,5 л. в день
• Скоротити до мінімуму споживання кофеїновмісних напоїв - вони виводять рідину з організму і перевантажують судини.

Друге - сонячний удар.

Сонячний удар є формою теплового удару, і проходить він різкіше. Пояснювати причини сонячного удару навряд чи варто, а ось про симптоми і запобіжні заходи краще розповісти. Основними симптомами є: слабкість, нудота і блювота, підвищення температури тіла, розширення зіниць, можливі опіки легкого ступеня.
В даному випадку в першу чергу необхідно перейти або перенести хворого в прохолодне і закрите приміщення, напоїти холодною водою (можна з цукром і сіллю), обполоснути прохолодною водою і накласти компреси на голову і груди, обмахувати частими рухами.

Для того щоб попередити сонячний удар, досить дотримуватися простих правил:
• Одягати головний убір
• Не перебувати на сонці під час підвищеної сонячної активності (з 11.00 до 16.00)
• Відмовитися від «важких» продуктів у спекотну пору; віддавати перевагу фруктам, овочам і кисломолочним продуктам
• Пити багато води
• Частіше поринати у прохолодну воду, або збризкати себе нею
• Також ні в якому разі не засинати на сонці.

Третє - укуси комах
У традиційну пору шашликів частішають і випадки укусів комах. Найчастішими є укуси комарів, ос і бджіл, а найбільш небезпечними - укуси кліщів і малярійних комарів. Відрізнити звичайного комара від малярійного можна за такими ознаками:
1. Задні лапки малярійного комара довше, ніж у звичайного, тому малярійний комар сидить, піднявши зад і опустивши голову, звичайні комарі сидять рівно.
2. У малярійного комара вуса такі ж довгі, як і жало, у звичайних комарів вуса короткі.

Найефективнішим поки що способом убезпечити себе від укусів комах є спеціальні спреї, якими необхідно пирскати на шкіру перед тим, як відправитися на природу.

 

Джерело

Поширюйте

Коментуйте


Реклама