Здоров'я

У 2015 пологовий «Святої Анни» обслужив менше пацієнток ніж інші (ІНФОГРАФІКА)

. 2594


Поки доля майбутнього пологового будинку №2 у Кіровограді ще не вирішена, а питання щодо реорганізації медики пологового будинку сприймають виключно, як закриття. Тим часом Громадська пацієнтсько-лікарська рада при департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації провела власне дослідження, аби порівняти: де народжують породіллі, особливо жінки з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ, скільки коштів виділяється з місцевого бюджету на пологові будинки.

 

Ці та інші питання ми надіслали запитами до двох пологових будинків міста Кіровограда, перинатального центру Кіровоградської обласної лікарні та Кіровоградської центральної районної лікарні, де функціонує акушерсько-гінекологічне відділення. І якщо відносно трьох перших медичних закладів картина зрозуміла, то Кіровоградська ЦРЛ проігнорувала закон і не надала відповідь на запит.

- З проаналізованих результатів чітко зрозуміло, що торік народили найбільше жінок у перинатальному центрі, а найменше – у пологовому будинку №2 ім. «Святої Анни». ВІЛ-позитивні жінки народжували в трьох закладах, оскільки вони мають право на отримання медичної допомоги в будь-якому медзакладі. Щодо фінансування, то найменше коштів отримав пологовий будинок, який збираються реорганізувати, найбільше – пологовий будинок №1, - аналізує співголова Громадської пацієнтсько-лікарської ради при департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Бочаров-Туз.

Наразі Прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»
Представила результати дослідження. Детальніше їх буде обговорено незабаром на черговому засіданні Громадської пацієнтсько-лікарської ради.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама