Здоров'я

Призовників під час мобілізації варто перевіряти на вірусні інфекції - активісти

. 1555

В Україні констатовано епідемію вірусних гепатитів та інших інфекційних захворювань. В умовах бойових дій, де імовірні контакти з кров’ю та іншими біологічними речовинами, передбачуваними є ситуації розповсюдження вірусних інфекційних захворювань. Власне саме це підтвердили результати медико-соціологічного дослідження, яке у червні-серпні 2015 року було проведено Всесвітнім Альянсом з ВІЛ/СНІД, міжнародною компанією соціологічних досліджень TNS, за підтримки ГО “Юридична Сотня” та Ради волонтерів при Міністерстві Оборони України.
При тестуванні військовослужбовців на полігонах, в навчальних центрах рівень захворювання на вірусний гепатит С становив 2,5 %, а серед військовослужбовців, які пробули в АТО тривалий час, готувались до звільнення в запас чи вже були звільнені на момент опитування кількість інфікованих була майже вдвічі більшою - 4,5 %.

Такі дані відображають ситуацію не лише в лавах Збройних Сил України та інших силових структур, задіяних в АТО, а й свідчать про ситуацію в країні в цілому, оскільки значна кількість осіб, залучених до збройних сил та АТО, – це мобілізоване мирне населення.

Проблема боротьби з вірусними захворюваннями має багаторівневий характер. По-перше, на державному рівні не проводяться інформаційно-роз’яснювальні роботи щодо шляхів попередження, діагностики та боротьби з захворюваннями. По-друге, відсутні умови для діагностики. По-третє, недофінансовані програми попередження та лікування таких захворювань.

Всі ці питання набирають додаткової актуальності, якщо їх розглядати в контексті особливого періоду та необхідності якісного укомплектування Збройних Сил України.

Наказ Міністра Оборони України №402 від 14 серпня 2008 року “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” регулює питання проходження медичних оглядів військовозобов’язаними, резервістами. При цьому, медичний огляд, який проходять призовники та контрактники, суттєво відрізняється від того, що проходять призвані під час мобілізації особи. Наприклад, мобілізованих не тестують на цілу низку вірусних захворювань, які в умовах стресових ситуацій та значних фізичних перевантажень можуть загострюватись та приводити до фатальних наслідків.

Виправити ситуацію можливо шляхом передбачення окремого порядку проходження медичного огляду під час ЧАСТКОВОЇ мобілізації. У зв'язку з вичерпанням можливостей актуалізувати необхідність змін в органах державної влади, звертаємося до представників ЗМІ з метою привернення уваги до проблеми та шляхів її вирішення.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама