Здоров'я

Сьогодні у Кропивницькому безкоштовно тестують на гепатит С (ФОТО)

. 2528


У Кропивницькому розпочалась інформаційно-профілактична акція "Вимагаємо ефективного лікування!", що проводить Альянс громадського здоров'я та КОБО "Відкрите серце" до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. Упродовж акції, що триватиме біля Дендропарку (з боку Колгоспного ринку) до 12.00, можна пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С.

 

Як розповів соцпрацівник КОБО "Відкрите серце" Олександр Бубир, акцію проводять для того, щоб поінформувати населення про ризики зараження вірусом гепатиту С, надати можливість на ранній стадії виявити вірус і почати лікування, адже навіть сам тестер для деяких пацієнтів може бути недоступним. До того ж таким чином громадські активісти закликають органи влади до розробки спеціальних програм та виділення коштів, спрямованих на боротьбу з гепатитами.

Як розповіла "Гречці" лікар-інфекціоніст Кіровоградського обласного центру профілактики ВІЛ/СНІД Олена Хомяк, у цілях профілактики людина має проходити тестування раз на півроку. Ця хвороба не має чіткої вікової категорії тих, хто може нею захворіти, однак у групі ризику молодь, адже вірус передається через кров та статевим шляхом.

"Раннє виявлення вірусу є запорукою того, що хвороба не призведе до ускладнень. Серед них може бути печінкова недостатність, цироз печінки, рак печінки, позапечінкові прояви, цукровий діабет, ураження шкіри та імунної системи, нирок. Збудник хвороби потрапляє через кров або статевим шляхом. Якщо сьогодні хтось із протестованих матиме позитивний результат, йому буде надана інформація як діяти у поадльшому", - розповіла Олена Хомяк.

Експрес-тестування триває 10-15 хвилин. Як пояснила фельдшер-лаборант клініко-діагностичної лабораторії одного з диспансерів міста Валентина Недолуга, для скринінгу використовується цитотестер. На нього капають кров, узяту в людини з пальця, і вже за 10 хвилин можна отримати результат.

Експрес-тестування сьогодні проводять тим, хто не знає про наявність у своєму організмі вірусу гепатиту С та тим, хто не проходив подібне тестування протягом останніх півроку.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама