Здоров'я

Із 150 протестованих на гепатит С у Кропивницькому позитивний результат у 15

. 2396

Сьогодні у Кропивницькому до Всесвітнього дня боротьби з вірусним гепатитом Альянс громадського здоров'я та КОБО "Відкрите серце" організували безкоштовну акцію з тестування містян на вірусний гептит С.

Тестування проводилося біля Дендропарку у вуличному пункті та в автомобілі швидкої допомоги.

"Було протестовано 150 жителів нашого міста і з допомогою сткрінінг-тестів виявлено 15 позитивних результатів", - прокоментувала координатор "Відкритого серця" Вікторія Лінцова.

У 15 осіб було виявлено антитіла гепатиту, це своєрідні клітини пам'яті, що повідомляють про хворобу в минулому. Люди з виявленими антитілами для подальшого обстеження мають звернутися у поліклініку за місцем проживання.

Найчастіше гепатит медики визначають вже в хронічний формі, при цьому виявити причину зараження вірусом неможливо.

"Проблема гепатиту сьогодні постає не лише в Україні, а й в усьому світі. Хвороба перевищує навіть проблему зі СНІДом та туберкульозом", - зазначила головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Олена Смірнова.

За словами активістів, тестування підтверджує статистичні дані, що процент інфікованих в Україні складає 8-9%.

Довідка. Гепатит С - інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту С і уражає як печінку, так й інші внутрішні органи та тканини лімфоїдного та нелімфоїдного походження (зокрема, кістковий мозок, щитоподібну залозу тощо). Інфекція часто перебігає безсимптомно, але хронічна інфекція призводить до утворення фіброзу в печінці і в кінцевому результаті до цирозу, чи раку печінки (гепатокарциноми). Зараження відбувається парентерально, від прямого попадання вірусу з крові у кров, під час внутрішньовенного вживання наркотиків, чи при переливанні крові, внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання. Вірус зберігається в печінці у близько 85 % інфікованих. Стандартно гепатит C лікують за допомогою противірусної терапії, і 50—80 % людей, що проходять таке лікування, видужують.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама