Як відбувається знеболення і медичне обслуговування тяжкохворих у Кропивницькому

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 760

На офіційному сайті Управління охорони здоров'я Кіровоградської міськради оприлюднило офіційну інформацію про те, як відбувається медичне обслуговування і знеболення тяжкохворих.

 

Паліативна допомога мешканцям м. Кропивницького надається як амбулаторно в домашніх умовах, так і стаціонарно. Надання даної допомоги регламентовано рядом нормативних документів, зокрема: постанова КМУ від 13.05.13 № 333 «Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров'я», накази МОЗ України від 21.01.13 № 41 «Про організацію паліативної допомоги в Україні», від 19.07.05 № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», а також рекомендації ВООЗ щодо розрахунку потреби в наркотичних анальгетиках та рекомендації Європейської асоціації паліативної допомоги.
У стаціонарі № 1 КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» з 2013 року функціонує 15 ліжок для надання допомоги паліативним хворим, у вересні 2014 р. при стаціонарі № 2 лікарні було додатково відкрито 10 ліжок паліативної допомоги для невиліковно хворих, а 12 березня 2016 року відкрито повноцінне паліативне відділення на 15 ліжок, оснащене необхідним обладнанням, яке відповідає всім стандартам надання паліативної допомоги
Станом на теперішній час у закладі працює 25 ліжок паліативної допомоги. За 2015 р. проліковано 639 хворих, якими проведено 8229 ліжко-днів, виконання плану ліжко-дня становить 111,8%. За 8 місяців 2016 р. у КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» на паліативних ліжках проліковано 284 хворих, робота паліативних ліжок становить – 194,5, термін середнього перебування на ліжку – 17,4 ліжко-дня, обіг ліжка – 11,2, летальність – 21,3, відсоток виконання плану ліжко-дня – 85,8%.
У закладі розроблені локальні протоколи «Хронічний больовий синдром в паліативній медицині». Всі хворі отримували знеболюючу терапію відповідно до вимог «Адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах», рекомендованої наказом МОЗ України № 311 від 25.04.2012 р. За 2015 р. по КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» 78 хворим було призначено опіоїдні анальгетики: 949 ампул вартістю 20492 грн. 81 коп. За 8 місяців 2016 року 99 хворим було призначено опіоїдні анальгетики: 1435 ампул та 654 таблетки на суму 53488 грн. 60 коп. Знеболення хворі отримують абсолютно безкоштовно за рахунок загального фонду міського бюджету.
В закладі підтримується постійний запас вищезгаданих препаратів до 10 найменувань, ампульовані та таблетовані форми.
За період відкриття паліативних ліжок налагодилась робота стосовно процесу госпіталізації даної категорії хворих, вона проходить у плановому порядку, узгодження місця безпосередньо під кожного хворого із лікарями первинної ланки.
Персонал закладу пройшов необхідне навчання по паліативному догляду.
Амбулаторна допомога паліативним хворим надається на первинному рівні дільничними та сімейними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
У КЗ ЦПМСД № 1 та № 2 м. Кіровограда на основі уніфікованого протоколу паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі (наказ МОЗ № 311 від 25.04.12р) створено та затверджено локальні протоколи від 17.12.2014р., в яких розроблений маршрут пацієнта при наявності хронічного больового синдрому.
На даний час всі паліативні хворі з больовим синдромом забезпечуються пільговими рецептами на препарати знеболення, які можна отоварити в мережі аптек КП «Кіровоградфармація», розташованих, як по місту, так і в обох центрах первинної медико-санітарної допомоги на правах оренди.
Заклади обслуговують паліативних хворих, яких умовно можна поділити на дві категорії: перша - це пацієнти, які можуть самостійно приймати лікарські засоби для знеболення, або мають родичів (піклувальників), які здійснюють за ними догляд; друга категорія - це пацієнти, які не можуть самостійно приймати лікарські засоби для знеболення, або не мають родичів (піклувальників), родичі (піклувальники) яких за віком (станом здоров’я) не можуть здійснювати ін'єкції, або родичі яких категорично відмовляються від самостійного введення лікарських засобів ін’єкційно. Таким пацієнтам лікарські засоби для знеболення потрібно доставляти до дому, при цьому використовується санітарний транспорт (автомобіль). Для обслуговування таких пацієнтів в закладах введено посади сестер медичних дільничних з обслуговування паліативних хворих на дому (по 3 в кожному центрі), які працюють з 7:30 до 20:00 згідно з поточним графіком (включно святкові та вихідні) та виїжджають 2-3 рази в день в залежності від потреби. За 8 місяців 2016 року на обслуговування паліативних хворих на дому витрачено 665380 грн. бюджетних коштів. У 2015 році – 1014581 грн.
Станом на 14.09.16р. кількість хворих з хронічним больовим синдромом по закладах первинної мережі в нашому місті становить 423 особи.
На сьогоднішній день у м. Кропивницькому обслуговується 125 паліативних хворих, які потребують постійного знеболення. З них 116 хворих, які самостійно або за допомогою родичів приймають наркотичні знеболюючі засоби, потребують допомоги медичного працівника – 9 хворих, тобто участі так званої «онкологічної бригади», тоді як ще 2 роки назад кількість таких хворих складала біля 100 осіб. Медичні працівники первинної ланки брали участь у численних тренінгах та конференціях по наданню паліативної допомоги та з питань ефективного знеболення зокрема, вивчали передовий досвід інших областей, і те, що зовсім недавно було тільки прерогативою онкобригади, стало цілком реальним і у нашому місті. Сімейними та дільничними лікарями постійно проводиться широка роз’яснювальна робота з пацієнтами та їхніми родичами щодо заміни ампульних наркотичних препаратів у тих випадках, де це можливо, на таблетовані форми, зручні для самостійного застосування.

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Елена1 27.09.2016, 09:16
"відсоток виконання плану ліжко-дня – 85,8%"- дуже цікаво побудовано речення, і дуже жахливо в розумінні "план" паліативних хворих
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв