Мешканцям Знам'янки радять звертатись у міську лікарню, а не ЦРЛ

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 615

Кожна людина, яка заходить до Знам'янської ЦРЛ, читає на дверях оголошення - всім мешканцям міста Знам'янка рекомендовано звертатись за послугами до міської лікарні ім. Лисенка. Головний лікар ЦРЛ Ігор Муравський пояснити KOMORA.INFO чому такі рекомендації виникли і чи обслуговує лікарня міське населення?

- Ми не забороняємо нікому з пацієнтів за потреби звертатися до нас, більше того є такі медичні послуги, які у нашому регіоні надаємо тільки ми - це прийом породіль, інфекційне відділення. На сьогодні ми можемо констатувати, що великі суми для обслуговування населення перерозподіляються у системі охорони здоров'я Знам'янщини невідповідно, а це викликає купу наслідків. З появою міської лікарні ім. Лисенка, мало б зменшиться навантаження на нашу лікарню, тобто зменшиться кількість пацієнтів міського населення, але цього не відбулося, як і не відбулося повної фінансової компенсації міською владою за тих, кого ми лікували і продовжуємо лікувати.

Все можуть пояснити цифри: при формуванні районного бюджету на 2016 рік кошти на придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів були передбачені в сумі 34 тис. грн.(медична субвенція 20 тис. грн., за рахунок коштів районного бюджету (субвенція сільських рад) - 14 тис. грн. Потреба у коштах на забезпечення установи медикаментами на 2016 рік становила 914,9 тис. грн. при цьому фактичні видатки минулого року склали.731,6 тис. грн. За рахунок зазначених коштів має бути забезпечено: надання екстренної невідкладної допомоги, дезінфікуючі засоби,вакцини та сироватки, хімреактиви для проведення аналізів та досліджень в КДЛ, придбання препаратів, які видаються за пільговими рецептами лікарів безоплатно, відповідно до чинного законодавства тощо. Дані препарати не відносяться до предметів роздрібної торгівлі, тому їх придбання в аптечній мережі не можливо. Відповідно забезпечення такими засобами покладено на заклад охорони здоров'я. У результаті уточнення районного бюджету протягом січня-серпня 2016 року обсяг планових асегнувань складає 282,9 тис. грн. (37 тис. грн. медична субвенція, 245,8 тис. грн. субвенції сільських рад). Станом на початок жовтня усі названі кошти використані в повному обсязі, тому постає проблема у подальшій організації лікувальних процесів.

До розмови запрошуємо і головного бухгалтера Знам'янської ЦРЛ Ірину Федорченко, яка зауважує, що щомісячно ведеться статистика обслуговування пацієнтів міста та району, щомісяця надсилаються листи до міської ради м. Знам'янка з проханням відшкодування коштів за проліковане населення, але :"Компенсаційні видатки на обслуговування міського населення станом на вересень місяць складали близько 9 млн. грн., а по факту ми отримали коштів у розмірі близько 6,5 млн. грн. На сьогодні зібрано від наших пацієнтів понад 6 тис. заяв, де люди висловили бажання лікуватись у Знам'янській ЦРЛ."

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв