Екстрена допомога Кіровоградщини без оснащених автомобілів, зв’язку і лікарів

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1105

Для успішного реформування системи екстреної медичної допомоги Кіровоградщині не вистачає лікарів, автомобілів і нормального зв’язку. Про такі проблеми повідомив під час сьогоднішньої апаратної наради в ОДА начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко, звітуючись про стан впровадження нової системи медичної допомоги у нашій області.
Головним напрямом у реформуванні, за словами першого заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух, є створення єдиного медичного простору. Перші кроки до цієї мети вже зроблені, повідомляє Рибальченко: Кіровоградщина вже поділена на 3 округи, що дадуть змогу змінити маршрутизацію викликів громадян і при цьому успішно надати медичну допомогу потерпілим. Зараз усі телефоні дзвінки за номером 103 переадресовуються на диспетчерські центральних лікарень тих районів, звідки і дзвонить людина. До кінця року планують змінити напрямок прийому дзвінків: вони будуть одразу переадресовуватися на диспетчерські того округу, за територією якого телефонує людина, а паралельно ці дзвінки реєструватимуться ще й центральною диспетчерською, що знаходитиметься у головному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області.

Біля кожної станції медичної допомоги створюватимуться також підстанції тимчасового і постійного перебування, що утворюватимуть додаткову мережу. Таким чином, за словами чиновника, на Кіровоградщині діятиме головний обласний Центр екстреної медичної допомоги у Кіровограді, станції швидкої медичної допомоги як окремі медичні особи, але структурні підрозділи територіального медичного об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф…» у м. Знам’янка та м. Олександрія, а також 17 розгалужених підстанцій у кожному населеному пункті та 28 підпунктів базування бригад постійної медичної допомоги. 

Проте така розгалужена система потребує і більшої кількості фахівців, пояснює чиновник. Зараз та кількість лікарів, які працюють у галузі охорони здоров’я на Кіровоградщині, можуть забезпечити функціонування нової системи лише на 53 %, при чому 35 % від кількості усіх фахівців – пенсіонери. Заповнювати кадровий дефіцит збираються за рахунок випускників медичних коледжів Кіровограда та Олександрії.

Не головною, але ключовою проблемою залишається і недостатнє фінансування. Згідно зі світовою практикою на екстрену медичну допомогу виділяється 7-10 % від усього фінансування галузі. На 2013 рік невідкладній медичній допомозі області виділили лише 63 млн. 344 тис грн., ще 4 млн. виділили виплату заробітної плати. Втім цієї суми не повне реформування не вистачає – відсутні ще кошти на купівлю нових автомобілів.
За словами Рибальченка, зараз медичну допомогу надають всього 90 автомобілів швидкої допомоги, з яких менше половини можуть бути в експлуатації, 23 % потребують ремонту, а 24 % - взагалі повинні бути списаними. Для успішного фінансування система потребує із запасом 112 автомобілів типу А (найпростіші УАЗи, що досить непогано себе зарекомендували у сільській місцевості), яких наразі в обласному арсеналі є лише 80, 40 автомобілів типу В (використовуються переважно в містах), яких поки налічується лише 20 і 8 автомобілів типу С (максимально оснащені усіє апаратурою та медикаментами), яких область ще не має, адже вони дороговартісні – ціна 1 автомобіля складає більше 1 млн. грн. Начальник управління говорить, що транспортний ресурс область у цьому році поповниться на 19 автомобілів типу А, які були придбані у минулому році за рахунок обласного бюджету.

Та якщо кількість автомобілів і збільшиться ефективність їх в деяких районах дорівнюватиме нулю, адже отримавши виклик і виїхавши на місце медична бригада у деяких районах втрачає зв'язок із диспетчерською. Для запобігання виникнення таких ситуацій в області необхідно створити 120 станцій радіозв’язку дальнього охоплення. Тут, за словами чиновника, допоміг би і мобільний зв'язок, втім і його покриття також є не в усіх населених пунктах. А от зв’язком GPRS збираються забезпечити усі карети медичної допомоги вже з 1 червня. Олег Рибальченко говорить, що Кіровоградщина входить до переліку областей, що потрапили під другий етап забезпечення пристроями згідно із національним проектом «Вчасна допомога».

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв